Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump overweegt ontmoeting met Venezolaanse president Maduro'

'Trump overweegt ontmoeting met Venezolaanse president Maduro'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview gezegd een ontmoeting met de Venezolaanse president Nicolás Maduro te overwegen. In het zondag gepubliceerde vraaggesprek stelde hij ook twijfels te hebben over zijn eerdere besluit oppositieleider Juan Guaidó te erkennen als de legitieme leider van Venezuela.

"Daar zou ik misschien over nadenken. ... Maduro wil graag afspreken. En ik ben nooit tegen vergaderingen", vertelde Trump vrijdag tegen de online nieuwssite Axios. Een dergelijke ontmoeting zou haaks staan op de "maximale druk" -campagne van de VS die gericht is op verdrijving van de socialistische president. Trump voegde er echter aan toe: "maar op dit moment heb ik de uitnodiging afgewezen."

Meer dan een jaar geleden riep Guaidó zichzelf uit tot hoofd van de overgangsregering nadat zittend president Maduro in 2018 de presidentsverkiezingen won. Daarbij zou volgens de oppositie sprake zijn geweest van grootscheepse fraude. Tientallen landen, waaronder de VS, erkennen Guaidó als de rechtmatige leider van Venezuela.

Meer uit Buitenland

Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

28 minuten geleden
Duizenden demonstreren in Berlijn tegen oorlog in Gaza

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.

1 uur geleden
Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

3 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDON (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft negen arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. Het Londense korps verwacht dat er meer arrestaties zullen volgen.

4 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.

5 uur geleden
Partij VOX start in Madrid congres zonder Argentijnse eregast

MADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.

7 uur geleden
Meer dan honderdduizend demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.

7 uur geleden