Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: overheid VS moet alleen nog 'mooie' gebouwen neerzetten

Trump: overheid VS moet alleen nog 'mooie' gebouwen neerzetten

WASHINGTON (ANP) - Met nog een kleine maand te gaan in het Witte Huis, heeft de Amerikaanse president Donald Trump met een presidentieel decreet besloten dat de federale overheid alleen nog "mooie" gebouwen mag neerzetten. Trump heeft de voorkeur voor de neoklassieke bouwstijl.

De uiteindelijke versie van het decreet is een mildere versie van de conceptversie, die bouwwerken in een andere architectonische stijl dan de Grieks-Romeinse zou verbieden. Die stijl kenmerkt onder meer het Witte Huis, het Capitool en het Lincoln Monument in Washington. Enkele architecten reageerden boos op de conceptversie van Trumps decreet.

In plaats van een verbod, beveelt het Trump met het decreet dat klassieke en "andere traditionele" stijlen "moeten worden aangemoedigd in plaats van ontmoedigd". Trump doelt daarmee op federale overheidsgebouwen die sinds de jaren 60 zijn gebouwd. De Amerikaanse hoofdstad Washington wordt volgens Trump gekenmerkt door een "onharmonische mix". De federale overheid is volgens de president "grotendeels gestopt met het bouwen van mooie gebouwen".

Het Amerikaans Instituut van Architecten is niet blij met het presidentiële decreet en stelt dat het "ondubbelzinnig tegen" het initiatief is. "Gemeenschappen zouden het recht en de verantwoordelijkheid moeten hebben om zelf te bepalen welk architectonisch ontwerp het beste aan hun behoeften voldoet", aldus de topman van het instituut. "Hoewel we geschokt zijn door de het regeringsbesluit om door te gaan met de ontwerpwet, zijn we blij dat het decreet niet zo ver gaat als eerder werd gedacht."

Trump, van huis uit een New Yorkse vastgoedondernemer en -ontwikkelaar, wordt voornamelijk geassocieerd met moderne gebouwen van glas, staal en beton met vergulde interieurs.

Meer uit Buitenland

China stuurt twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.

9 minuten geleden
Opnieuw gewonden door Russische aanvallen op Odesa

ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.

4 uur geleden
Iran: alleen diplomatie kan conflict met VS oplossen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.

6 uur geleden
EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

7 uur geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

9 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

12 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

13 uur geleden