Trump ontvangt interim-president Guaidó van Venezuela
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontvangt woensdag de Venezolaanse interim-president Juan Guaidó op het Witte Huis. Het gaat erom te verduidelijken hoe de Verenigde Staten Guaidó kunnen blijven steunen om "de overgang naar democratie in Venezuela te versnellen", zei Trumps woordvoerster Stephanie Grisham.
De "onwettige dictatuur" in Venezuela moet worden overwonnen om het land te helpen aan "een democratische en welvarende toekomst", voegde ze eraan toe.
De Verenigde Staten en veel andere westerse landen willen dat de socialistische president Nicolás Maduro van Venezuela zich terugtrekt en hebben in plaats van hem Guaidó als staatshoofd erkend. Hij had zichzelf in januari vorig jaar benoemd tot interim-president en vecht sindsdien om de macht met Maduro.
'Arrogante charlatan'
Guaidó was dinsdag ook gast bij de jaarlijkse State of the Union-toespraak van Trump. Trump prees hem daar als een "zeer dappere man die de hoop, dromen en ambities van alle Venezolanen met zich meedraagt". Guaidó kreeg een staande ovatie van de leden van het Amerikaanse Congres van zowel de Democratische als Republikeinse partij.
Maduro wordt verantwoordelijk gehouden voor de economische ineenstorting van de ooit welvarende OPEC-natie en is beschuldigd van corruptie en mensenrechtenschendingen. Hij noemt Guaidó een Amerikaanse marionet die hem via een coup wil verdrijven.
De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza noemde de Amerikaanse president Donald Trump woensdag een "arrogante charlatan" en bekritiseerde zijn "interventionistische retoriek" in de toespraak van de Amerikaanse leider van dinsdag.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
11 minuten geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
1 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
2 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
4 uur geleden