Trump ontvangt interim-president Guaidó van Venezuela
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontvangt woensdag de Venezolaanse interim-president Juan Guaidó op het Witte Huis. Het gaat erom te verduidelijken hoe de Verenigde Staten Guaidó kunnen blijven steunen om "de overgang naar democratie in Venezuela te versnellen", zei Trumps woordvoerster Stephanie Grisham.
De "onwettige dictatuur" in Venezuela moet worden overwonnen om het land te helpen aan "een democratische en welvarende toekomst", voegde ze eraan toe.
De Verenigde Staten en veel andere westerse landen willen dat de socialistische president Nicolás Maduro van Venezuela zich terugtrekt en hebben in plaats van hem Guaidó als staatshoofd erkend. Hij had zichzelf in januari vorig jaar benoemd tot interim-president en vecht sindsdien om de macht met Maduro.
'Arrogante charlatan'
Guaidó was dinsdag ook gast bij de jaarlijkse State of the Union-toespraak van Trump. Trump prees hem daar als een "zeer dappere man die de hoop, dromen en ambities van alle Venezolanen met zich meedraagt". Guaidó kreeg een staande ovatie van de leden van het Amerikaanse Congres van zowel de Democratische als Republikeinse partij.
Maduro wordt verantwoordelijk gehouden voor de economische ineenstorting van de ooit welvarende OPEC-natie en is beschuldigd van corruptie en mensenrechtenschendingen. Hij noemt Guaidó een Amerikaanse marionet die hem via een coup wil verdrijven.
De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza noemde de Amerikaanse president Donald Trump woensdag een "arrogante charlatan" en bekritiseerde zijn "interventionistische retoriek" in de toespraak van de Amerikaanse leider van dinsdag.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
28 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
9 uur geleden