Trump ontvangt interim-president Guaidó van Venezuela
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontvangt woensdag de Venezolaanse interim-president Juan Guaidó op het Witte Huis. Het gaat erom te verduidelijken hoe de Verenigde Staten Guaidó kunnen blijven steunen om "de overgang naar democratie in Venezuela te versnellen", zei Trumps woordvoerster Stephanie Grisham.
De "onwettige dictatuur" in Venezuela moet worden overwonnen om het land te helpen aan "een democratische en welvarende toekomst", voegde ze eraan toe.
De Verenigde Staten en veel andere westerse landen willen dat de socialistische president Nicolás Maduro van Venezuela zich terugtrekt en hebben in plaats van hem Guaidó als staatshoofd erkend. Hij had zichzelf in januari vorig jaar benoemd tot interim-president en vecht sindsdien om de macht met Maduro.
'Arrogante charlatan'
Guaidó was dinsdag ook gast bij de jaarlijkse State of the Union-toespraak van Trump. Trump prees hem daar als een "zeer dappere man die de hoop, dromen en ambities van alle Venezolanen met zich meedraagt". Guaidó kreeg een staande ovatie van de leden van het Amerikaanse Congres van zowel de Democratische als Republikeinse partij.
Maduro wordt verantwoordelijk gehouden voor de economische ineenstorting van de ooit welvarende OPEC-natie en is beschuldigd van corruptie en mensenrechtenschendingen. Hij noemt Guaidó een Amerikaanse marionet die hem via een coup wil verdrijven.
De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza noemde de Amerikaanse president Donald Trump woensdag een "arrogante charlatan" en bekritiseerde zijn "interventionistische retoriek" in de toespraak van de Amerikaanse leider van dinsdag.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
40 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
11 uur geleden