Trump ontvangt interim-president Guaidó van Venezuela
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontvangt woensdag de Venezolaanse interim-president Juan Guaidó op het Witte Huis. Het gaat erom te verduidelijken hoe de Verenigde Staten Guaidó kunnen blijven steunen om "de overgang naar democratie in Venezuela te versnellen", zei Trumps woordvoerster Stephanie Grisham.
De "onwettige dictatuur" in Venezuela moet worden overwonnen om het land te helpen aan "een democratische en welvarende toekomst", voegde ze eraan toe.
De Verenigde Staten en veel andere westerse landen willen dat de socialistische president Nicolás Maduro van Venezuela zich terugtrekt en hebben in plaats van hem Guaidó als staatshoofd erkend. Hij had zichzelf in januari vorig jaar benoemd tot interim-president en vecht sindsdien om de macht met Maduro.
'Arrogante charlatan'
Guaidó was dinsdag ook gast bij de jaarlijkse State of the Union-toespraak van Trump. Trump prees hem daar als een "zeer dappere man die de hoop, dromen en ambities van alle Venezolanen met zich meedraagt". Guaidó kreeg een staande ovatie van de leden van het Amerikaanse Congres van zowel de Democratische als Republikeinse partij.
Maduro wordt verantwoordelijk gehouden voor de economische ineenstorting van de ooit welvarende OPEC-natie en is beschuldigd van corruptie en mensenrechtenschendingen. Hij noemt Guaidó een Amerikaanse marionet die hem via een coup wil verdrijven.
De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Jorge Arreaza noemde de Amerikaanse president Donald Trump woensdag een "arrogante charlatan" en bekritiseerde zijn "interventionistische retoriek" in de toespraak van de Amerikaanse leider van dinsdag.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
25 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden