Trump ontvangt eerste buitenlandse leider in coronacrisis
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft voor het eerst in de coronacrisis weer een buitenlandse leider ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het betrof de Poolse president Andrzej Duda, die op 28 juni herkozen wil worden.
Trump is vol lof over de Poolse regering. Hij noemt Polen een standvastig partner en benadrukt dat dit NAVO-land wèl 2 procent van zijn nationaal inkomen uitgeeft aan defensie. De president maakte al herhaaldelijk duidelijk dat andere landen daar een voorbeeld aan moeten nemen, zoals Duitsland. Om druk te zetten, kondigde hij onlangs aan Amerikaanse troepen uit Duitsland terug te trekken. Een deel daarvan zou dan naar Polen kunnen.
Voor de Poolse president geldt het bezoek in het Witte Huis als belangrijke steun in de rug tijdens zijn campagne.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.
1 minuut geledenFEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
1 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
8 uur geleden