Trump: NBA-protesten zullen het basketbal kapotmaken
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de basketballers in de profcompetitie NBA. De protesten van de clubs in de NBA die hij een dag eerder al politieke organisaties noemde, zullen de sport geen goed doen, denkt hij.
"Ik denk dat wat zij doen voor de NBA het basketbal kapot zal maken", zei hij tegen de media. "Het bedreigt de NBA."
De basketballers in de NBA schortten hun wedstrijden voor drie dagen op in een protest tegen het neerschieten van de zwarte man Jacob Blake door de politie in Kenosha in de staat Wisconsin. De spelers en de NBA hebben al laten weten dat ze zaterdag hun wedstrijden hervatten.
Trump zei dat mensen niet geconfronteerd willen worden met politiek als ze naar sport kijken. "Het is heel slecht voor de NBA en het zal ook heel slecht voor het football blijken te zijn", voorspelde hij.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
23 uur geleden