 
                    Trump: NBA-protesten zullen het basketbal kapotmaken
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de basketballers in de profcompetitie NBA. De protesten van de clubs in de NBA die hij een dag eerder al politieke organisaties noemde, zullen de sport geen goed doen, denkt hij.
"Ik denk dat wat zij doen voor de NBA het basketbal kapot zal maken", zei hij tegen de media. "Het bedreigt de NBA."
De basketballers in de NBA schortten hun wedstrijden voor drie dagen op in een protest tegen het neerschieten van de zwarte man Jacob Blake door de politie in Kenosha in de staat Wisconsin. De spelers en de NBA hebben al laten weten dat ze zaterdag hun wedstrijden hervatten.
Trump zei dat mensen niet geconfronteerd willen worden met politiek als ze naar sport kijken. "Het is heel slecht voor de NBA en het zal ook heel slecht voor het football blijken te zijn", voorspelde hij.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marcel Bosker is bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst Nederlands kampioen op de 5000 meter geworden. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een tijd van 6.09,72 titelverdediger Chris Huizinga en Jorrit Bergsma voor.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Alphonce Simbu, de Tanzaniaanse wereldkampioen op de marathon, loopt op 16 november de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De 33-jarige wereldkampioen van afgelopen maand in Tokio krijgt in de wedstrijd over 15 kilometer concurrentie van onder anderen Mike Foppen en de Kenianen Benson Kiplangat, Alex Matata en Daniel Mateiko.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters mist het Glory-evenement van 13 december in de GelreDome door persoonlijke omstandigheden. Ook zegt hij zijn gezondheid te verkiezen boven deelname aan Glory Collision 8, meldt de kickboksorganisatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB verwacht van de Nederlandse schaatsers die zich plaatsen voor de wereldbeker "100 procent commitment" in de strijd om quotaplekken voor de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Dat betekent dat van schaatsers die zich op de NK afstanden kwalificeren, wordt verwacht dat ze alle vier de wereldbekerwedstrijden dit najaar rijden.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Ben Austin, een 17-jarige Australische cricketspeler, is overleden nadat hij door een bal werd geraakt. Zijn familie liet weten "volledig kapot" te zijn.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zeilster Annette Duetz heeft haar sportloopbaan beëindigd. Dat meldt de olympisch kampioene van Parijs via het Watersportverbond. Samen met Odile van Aanholt pakte ze vorig jaar het goud in de 49erFX-klasse. Daarvoor behaalde ze al brons op de Spelen van Tokio, terwijl de 32-jarige Duetz ook vier wereldtitels veroverde.
1 dag geledenALBANY (ANP/RTR) - Golfer Tiger Woods ziet definitief af van deelname aan de Hero World Challenge, het toernooi dat hij begin december zelf organiseert op de Bahama's. Zijn naam ontbreekt op de laatste deelnemerslijst.
2 dagen geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            