Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump naar Springfield waar volgens hem migranten huisdieren eten

Trump naar Springfield waar volgens hem migranten huisdieren eten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat "binnen twee weken" naar het stadje Springfield in de staat Ohio. Dat zei hij woensdag op een campagnebijeenkomst in New York. Hij en zijn running mate J.D. Vance hebben herhaaldelijk gezegd dat Haïtiaanse migranten in Springfield huisdieren van mensen eten. Hierna zijn er dreigementen met bommen geweest tegen scholen en overheidsgebouwen in het stadje.

Trump noemde illegale immigranten "dieren" en bendeleden die de Amerikaanse manier van leven vernietigen. "We gaan deze gewelddadige mensen pakken en hen terugsturen naar hun land, en als ze terugkomen, betalen ze een enorme prijs."

Uit nieuwe peilingen blijkt dat de Democratische kandidaat Kamala Harris een voorsprong heeft opgebouwd in de swingstates Michigan en Pennsylvania. In Michigan maakt ze kans op 50 procent van de stemmen, Trump op 45 procent. In Pennsylvania krijgt ze volgens de peilingen 51 procent, Trump 45 procent. In Wisconsin en Nevada heeft ze maar een kleine voorsprong en in Georgia, Noord-Carolina en Arizona leidt Trump met een kleine marge.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

3 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

7 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

8 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

10 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

11 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

13 uur geleden