Trump naar Springfield waar volgens hem migranten huisdieren eten
NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat "binnen twee weken" naar het stadje Springfield in de staat Ohio. Dat zei hij woensdag op een campagnebijeenkomst in New York. Hij en zijn running mate J.D. Vance hebben herhaaldelijk gezegd dat Haïtiaanse migranten in Springfield huisdieren van mensen eten. Hierna zijn er dreigementen met bommen geweest tegen scholen en overheidsgebouwen in het stadje.
Trump noemde illegale immigranten "dieren" en bendeleden die de Amerikaanse manier van leven vernietigen. "We gaan deze gewelddadige mensen pakken en hen terugsturen naar hun land, en als ze terugkomen, betalen ze een enorme prijs."
Uit nieuwe peilingen blijkt dat de Democratische kandidaat Kamala Harris een voorsprong heeft opgebouwd in de swingstates Michigan en Pennsylvania. In Michigan maakt ze kans op 50 procent van de stemmen, Trump op 45 procent. In Pennsylvania krijgt ze volgens de peilingen 51 procent, Trump 45 procent. In Wisconsin en Nevada heeft ze maar een kleine voorsprong en in Georgia, Noord-Carolina en Arizona leidt Trump met een kleine marge.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.
8 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.
24 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.
45 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
1 uur geleden