Trump naar Springfield waar volgens hem migranten huisdieren eten
NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump gaat "binnen twee weken" naar het stadje Springfield in de staat Ohio. Dat zei hij woensdag op een campagnebijeenkomst in New York. Hij en zijn running mate J.D. Vance hebben herhaaldelijk gezegd dat Haïtiaanse migranten in Springfield huisdieren van mensen eten. Hierna zijn er dreigementen met bommen geweest tegen scholen en overheidsgebouwen in het stadje.
Trump noemde illegale immigranten "dieren" en bendeleden die de Amerikaanse manier van leven vernietigen. "We gaan deze gewelddadige mensen pakken en hen terugsturen naar hun land, en als ze terugkomen, betalen ze een enorme prijs."
Uit nieuwe peilingen blijkt dat de Democratische kandidaat Kamala Harris een voorsprong heeft opgebouwd in de swingstates Michigan en Pennsylvania. In Michigan maakt ze kans op 50 procent van de stemmen, Trump op 45 procent. In Pennsylvania krijgt ze volgens de peilingen 51 procent, Trump 45 procent. In Wisconsin en Nevada heeft ze maar een kleine voorsprong en in Georgia, Noord-Carolina en Arizona leidt Trump met een kleine marge.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
1 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
6 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
6 uur geleden