Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep

Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump beschuldigt zijn rivaal Kamala Harris ervan AI te misbruiken tijdens haar campagne. Hij beweert op zijn platform Truth Social dat beelden van een grote groep aanhangers bij haar vliegtuig nep zijn. Amerikaanse media schrijven dat de beschuldiging niet klopt.

"Er was niemand bij het vliegtuig, maar ze heeft het ge-AI'd", aldus Trump in een bericht. "Ze liet een enorme 'menigte' van zogenaamde aanhangers zien, maar die bestonden niet." Dat blijkt volgens de Republikein onder meer uit de reflectie op het vliegtuig van Harris. "Ze speelt vals. Er stond niemand te wachten. En die menigte zag eruit alsof het 10.000 mensen waren! Hetzelfde gebeurt met die nepmenigtes bij haar toespraken."

Trump verwijst volgens Amerikaanse media naar een grote groep mensen die zich eerder deze maand verzamelde op een vliegveld in Michigan. Presidentskandidaat Harris van de Democraten werd daar toegejuicht door aanhangers terwijl ze Air Force Two verliet. Veel aanwezigen maakten zelf foto's en video's en ook de media waren erbij. Uit de beelden komt naar voren dat er wel degelijk duizenden mensen waren.

De oud-president heeft al eerder laten blijken dat de omvang van menigtes op campagnebijeenkomsten een gevoelig punt voor hem is. Trump verklaarde onlangs dat zelfs de beroemde burgerrechtenactivist Martin Luther King niet zoveel mensen op de been wist krijgen als hij.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

7 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

9 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

10 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

11 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

13 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

15 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

16 uur geleden