Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump beschuldigt zijn rivaal Kamala Harris ervan AI te misbruiken tijdens haar campagne. Hij beweert op zijn platform Truth Social dat beelden van een grote groep aanhangers bij haar vliegtuig nep zijn. Amerikaanse media schrijven dat de beschuldiging niet klopt.
"Er was niemand bij het vliegtuig, maar ze heeft het ge-AI'd", aldus Trump in een bericht. "Ze liet een enorme 'menigte' van zogenaamde aanhangers zien, maar die bestonden niet." Dat blijkt volgens de Republikein onder meer uit de reflectie op het vliegtuig van Harris. "Ze speelt vals. Er stond niemand te wachten. En die menigte zag eruit alsof het 10.000 mensen waren! Hetzelfde gebeurt met die nepmenigtes bij haar toespraken."
Trump verwijst volgens Amerikaanse media naar een grote groep mensen die zich eerder deze maand verzamelde op een vliegveld in Michigan. Presidentskandidaat Harris van de Democraten werd daar toegejuicht door aanhangers terwijl ze Air Force Two verliet. Veel aanwezigen maakten zelf foto's en video's en ook de media waren erbij. Uit de beelden komt naar voren dat er wel degelijk duizenden mensen waren.
De oud-president heeft al eerder laten blijken dat de omvang van menigtes op campagnebijeenkomsten een gevoelig punt voor hem is. Trump verklaarde onlangs dat zelfs de beroemde burgerrechtenactivist Martin Luther King niet zoveel mensen op de been wist krijgen als hij.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.
40 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
9 uur geleden