Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep

Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump beschuldigt zijn rivaal Kamala Harris ervan AI te misbruiken tijdens haar campagne. Hij beweert op zijn platform Truth Social dat beelden van een grote groep aanhangers bij haar vliegtuig nep zijn. Amerikaanse media schrijven dat de beschuldiging niet klopt.

"Er was niemand bij het vliegtuig, maar ze heeft het ge-AI'd", aldus Trump in een bericht. "Ze liet een enorme 'menigte' van zogenaamde aanhangers zien, maar die bestonden niet." Dat blijkt volgens de Republikein onder meer uit de reflectie op het vliegtuig van Harris. "Ze speelt vals. Er stond niemand te wachten. En die menigte zag eruit alsof het 10.000 mensen waren! Hetzelfde gebeurt met die nepmenigtes bij haar toespraken."

Trump verwijst volgens Amerikaanse media naar een grote groep mensen die zich eerder deze maand verzamelde op een vliegveld in Michigan. Presidentskandidaat Harris van de Democraten werd daar toegejuicht door aanhangers terwijl ze Air Force Two verliet. Veel aanwezigen maakten zelf foto's en video's en ook de media waren erbij. Uit de beelden komt naar voren dat er wel degelijk duizenden mensen waren.

De oud-president heeft al eerder laten blijken dat de omvang van menigtes op campagnebijeenkomsten een gevoelig punt voor hem is. Trump verklaarde onlangs dat zelfs de beroemde burgerrechtenactivist Martin Luther King niet zoveel mensen op de been wist krijgen als hij.

Meer uit Buitenland

Vance beschuldigt EU van inmenging in Hongaarse verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.

24 minuten geleden
Verenigd Koninkrijk weigert Ye toegang

LONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.

26 minuten geleden
Trump waarschuwt Iran: hele beschaving zal sterven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.

45 minuten geleden
Landelijke aanvallen gemeld op infrastructuur Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.

49 minuten geleden
Media: VS vallen Iraans olie-eiland Kharg aan

KHARG (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.

59 minuten geleden
Oud-president Sarkozy bepleit onschuld in hoger beroep Libië-zaak

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.

1 uur geleden
Transportveiligheidsdienst VS tipt ICE: honderden aanhoudingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.

1 uur geleden