Trump: menigtes bij campagnebijeenkomsten Harris zijn nep
PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump beschuldigt zijn rivaal Kamala Harris ervan AI te misbruiken tijdens haar campagne. Hij beweert op zijn platform Truth Social dat beelden van een grote groep aanhangers bij haar vliegtuig nep zijn. Amerikaanse media schrijven dat de beschuldiging niet klopt.
"Er was niemand bij het vliegtuig, maar ze heeft het ge-AI'd", aldus Trump in een bericht. "Ze liet een enorme 'menigte' van zogenaamde aanhangers zien, maar die bestonden niet." Dat blijkt volgens de Republikein onder meer uit de reflectie op het vliegtuig van Harris. "Ze speelt vals. Er stond niemand te wachten. En die menigte zag eruit alsof het 10.000 mensen waren! Hetzelfde gebeurt met die nepmenigtes bij haar toespraken."
Trump verwijst volgens Amerikaanse media naar een grote groep mensen die zich eerder deze maand verzamelde op een vliegveld in Michigan. Presidentskandidaat Harris van de Democraten werd daar toegejuicht door aanhangers terwijl ze Air Force Two verliet. Veel aanwezigen maakten zelf foto's en video's en ook de media waren erbij. Uit de beelden komt naar voren dat er wel degelijk duizenden mensen waren.
De oud-president heeft al eerder laten blijken dat de omvang van menigtes op campagnebijeenkomsten een gevoelig punt voor hem is. Trump verklaarde onlangs dat zelfs de beroemde burgerrechtenactivist Martin Luther King niet zoveel mensen op de been wist krijgen als hij.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
8 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
15 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
16 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
16 uur geleden