Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump mag nog een golfterrein in Schotland aanleggen

Trump mag nog een golfterrein in Schotland aanleggen

EDINBURGH (ANP/DPA) - Het zakenimperium van president Trump mag in Schotland nog een golfterrein en -complex gaan aanleggen en exploiteren. Dit hebben de Schotse autoriteiten besloten volgens Britse media. Het wordt circa 10 kilometer ten noorden van Aberdeen aangelegd en zal worden genoemd naar Trumps moeder, Mary Anne MacLeod Trump (1912-2000) die in 1912 op een boerderij op een Schots eiland (Lewis) werd geboren.

De moeder van de president vertrok in 1930 als tiener naar de VS met 50 dollar op zak. Ze werd twaalf jaar later Amerikaans staatsburger. Ze ging toen al jaren met Fred Trump (1905-1999) met wie ze in 1936 trouwde. Donald is haar vierde kind en werd geboren in 1946.

Trump heeft het als zakenman herhaaldelijk aan de stok gehad met Schotse autoriteiten, buren en natuurbeschermers over zijn golfterreinen in Schotland. Hij heeft er al twee.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt fatale Oekraïense aanval op bezette regio Loehansk

LOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn een dode en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een studentenhuis voor 86 studenten in door de nachtelijke aanval.

4 minuten geleden
Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

39 minuten geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

1 uur geleden
Gewonden en veel arrestaties bij vechtpartij supporters in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.

1 uur geleden
Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

2 uur geleden
Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

2 uur geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

4 uur geleden