Trump mag nog een golfterrein in Schotland aanleggen
EDINBURGH (ANP/DPA) - Het zakenimperium van president Trump mag in Schotland nog een golfterrein en -complex gaan aanleggen en exploiteren. Dit hebben de Schotse autoriteiten besloten volgens Britse media. Het wordt circa 10 kilometer ten noorden van Aberdeen aangelegd en zal worden genoemd naar Trumps moeder, Mary Anne MacLeod Trump (1912-2000) die in 1912 op een boerderij op een Schots eiland (Lewis) werd geboren.
De moeder van de president vertrok in 1930 als tiener naar de VS met 50 dollar op zak. Ze werd twaalf jaar later Amerikaans staatsburger. Ze ging toen al jaren met Fred Trump (1905-1999) met wie ze in 1936 trouwde. Donald is haar vierde kind en werd geboren in 1946.
Trump heeft het als zakenman herhaaldelijk aan de stok gehad met Schotse autoriteiten, buren en natuurbeschermers over zijn golfterreinen in Schotland. Hij heeft er al twee.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
3 uur geleden