
Trump keert terug naar plek van aanslag in Pennsylvania
BUTLER (ANP) - De Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump keert voor zijn campagne terug naar Butler, Pennsylvania, maakt zijn team bekend. Hij zal daar op 5 oktober weer een rally houden, op exact dezelfde plek als waar hij drie maanden geleden een aanslag overleefde.
De 78-jarige Trump werd op 13 juli onder vuur genomen in Butler en in zijn oor geraakt. Een man die achter hem stond werd gedood en twee mensen raakten gewond. De schutter is doodgeschoten. Trump werd door beveiligers naar de grond gewerkt, maar toen hij daarna opstond, stak hij vastberaden zijn vuist in de lucht.
Het is de eerste keer dat Trump terugkeert naar Butler. Hij zal daar volgens zijn team een eerbetoon brengen aan de overleden man, de twee gewonden en de agenten en hulpverleners die ter plaatse waren. Bovenal wordt het een symbolisch bezoek: "De terugkeer van president Trump naar Butler staat voor de Amerikaanse spirit. In Amerika laten we monsters zoals die kwaadaardige schutter niet het laatste woord hebben."
De beveiliging van Trump maakte na de aanslag bekend dat de oud-president in de buitenlucht alleen nog zou speechen achter kogelwerend glas. Zijn campagneteam vermeldde niet of dit over anderhalve week ook aanwezig is in Pennsylvania, een van de belangrijke swing states.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland wil Oekraïne voorwaarden voor een vredesregeling sturen zodra de huidige gevangenenruil is voltooid. Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou aangekondigd. Rusland en Oekraïne zijn begonnen met hun grootste gevangenenruil tot nu toe in de oorlog. Inmiddels heeft elke kant 390 mensen vrijgelaten en in totaal worden er volgens de planning 2000 mensen aan de andere zijde overgedragen, dus 1000 uit Oekraïne en 1000 uit Rusland.
34 minuten geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Bij een steekpartij in het centraal station van het Noord-Duitse Hamburg zijn zeker twaalf mensen gewond geraakt, van wie de helft ernstig. De politie kon een vrouw arresteren, melden Duitse media zoals Bild.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De nieuwe, vijfde onderhandelingsronde tussen Iran en de Verenigde Staten over de Iraanse nucleaire ambities is beëindigd zonder doorbraak. Volgens bemiddelaar Oman is er een beetje vooruitgang geboekt bij het overleg in Rome. Iets eerder berichtte Iran al dat het hoofd van de Amerikaanse delegatie, de speciale gezant Steve Witkoff, de Italiaanse hoofdstad had verlaten om een vliegtuig te halen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen met hun grootste gevangenenruil tot nu toe in de oorlog. Inmiddels heeft elke kant 390 mensen vrijgelaten.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De bewering van de Amerikaanse president Donald Trump over genocide op witte mensen in Zuid-Afrika is "volstrekt ongepast", verklaart het VN-mensenrechtenkantoor. Trump zei dat land wordt afgepakt van witte boeren en dat zij daarna worden vermoord.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/RTR) - Harvard neemt juridische stappen tegen het plotselinge besluit van de Amerikaanse regering dat geen buitenlandse studenten zich meer bij de universiteit mogen inschrijven. De overheid verstrekt geen visa meer aan die studenten en mogelijk 7000 huidige buitenlandse studenten lopen het risico dat ze hun verblijfsstatus als student aan de elitaire universiteit snel verliezen.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) schat dat bijna 610.000 Palestijnen ontheemd zijn geraakt sinds het einde van het bestand in de Gazastrook. Het aantal ontheemden is volgens de organisatie vanaf halverwege mei snel opgelopen.
6 uur geleden