Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump in beroep tegen uitsluiting van voorverkiezing in Maine

Trump in beroep tegen uitsluiting van voorverkiezing in Maine

AUGUSTA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump gaat in beroep tegen de beslissing dat hij niet mag deelnemen aan de voorverkiezing in Maine, melden meerdere Amerikaanse media. Trumps beroep dient bij het zogenoemde State Superior Court van Maine.

Trump, die hoopt deel te nemen aan de presidentsverkiezingen van november dit jaar, werd uitgesloten op grond van een bepaling in de grondwet die stelt dat personen die een opstand hebben veroorzaakt geen publiek ambt mogen bekleden. In dit geval zou de bestorming van het Congres in 2021 de opstand zijn.

De advocaten van Trump weerleggen dat hij heeft deelgenomen aan een opstand en stellen dat de hoogste verkiezingsfunctionaris van de staat Maine, Shenna Bellows, niet de autoriteit heeft om de oud-president van het stembiljet te weren.

De verwachting is dat de zaak nu relatief snel voor het Amerikaanse Hooggerechtshof zal belanden. Een uitspraak van het hoogste hof zou duidelijkheid kunnen scheppen voor andere staten over de grondwettelijkheid van een deelname van Trump aan de voorverkiezingen.

Maine is na Colorado al de tweede staat waar Trump van de voorverkiezingen werd geweerd. Ook de afvaardiging van de Republikeinse Partij in Colorado heeft het Hooggerechtshof gevraagd zich over de zaak uit te spreken.

Meer uit Buitenland

Amnesty: Taliban moeten rechtssysteem weer invoeren

KABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.

1 uur geleden
Weer ongeregeldheden bij protesten in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.

1 uur geleden
Onderhandelingen over plasticverdrag gaan vrijdag verder

GENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.

1 uur geleden
Trump denkt dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."

7 uur geleden
Buitenlandminister België wil snelle erkenning Palestina

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.

8 uur geleden
Kremlin voorziet geen gezamenlijke verklaring met VS na top

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.

9 uur geleden
Trump: kans van 25 procent dat top met Poetin mislukt

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.

11 uur geleden