Trump: ik heb een goede relatie met medisch topadviseur Fauci
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt een prima relatie te hebben met zijn medische topadviseur Anthony Fauci. "Ik vind hem een erg aardige persoon, al ben ik het niet altijd met hem eens", zei de president na berichten dat het Witte Huis heeft geprobeerd Fauci via de media te ondermijnen.
De relatie tussen Trump en de uitgesproken topadviseur ligt in de VS onder een vergrootglas. Fauci heeft duidelijk gemaakt dat in zijn ogen meer gedaan had moeten worden om de uitbraak van het coronavirus te bestrijden, terwijl Trump graag de economische schade door de pandemie wil beperken door maatregelen juist op te heffen. Hij zei vorige week ook al dat Fauci "een aardige man" is. "Maar hij heeft ook veel fouten gemaakt", voegde hij eraan toe.
Uit peilingen komt naar voren dat veel Amerikanen de 79-jarige arts vertrouwen. De relatie met president Trump lijkt echter te zijn bekoeld. Een bron binnen de regering zei onlangs tegen The Washington Post dat Fauci de president niet meer persoonlijk bijpraat en ook "nooit meer" in het kantoor van de president is. De mannen zouden elkaar begin juni voor het laatst hebben gesproken.
Aanval
Medewerkers van het Witte Huis openden afgelopen weekend de aanval op de geloofwaardigheid van de prominente immunoloog. Ze speelden media een lijst door met uitspraken die Fauci in het verleden heeft gedaan over het coronavirus. Ze wilden aantonen dat de immunoloog er ook regelmatig naast heeft gezeten.
Bronnen zeggen tegen The New York Times dat het niet de bedoeling was de expert zwart te maken. Het Witte Huis zou de bevolking alleen willen aanmoedigen om naar meer experts te luisteren en het beeld willen ontkrachten dat de regering nalatig is als het niet altijd naar Fauci luistert. Die zou door tegenstanders van Trump op een voetstuk worden gezet.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
10 uur geleden