Trump haalt uit naar links bij viering onafhankelijkheid VS
MOUNT RUSHMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Trump heeft aan de vooravond van de viering van 4 juli in een toespraak links Amerika verweten de Amerikaanse geschiedenis 'af te breken'. Trump sprak op een grote bijeenkomst nabij Mount Rushmore, als onderdeel van de viering van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag.
Trump beloofde zijn toehoorders dat hij een presidentieel bevel gaat uitvaardigen voor de stichting van een nationale tuin met Amerikaanse helden. Daarin komen volgens Trump "de standbeelden van de grootste Amerikanen die ooit hebben geleefd".
Bij de viering waren naar schatting ruim 7000 mensen aanwezig. Vrijwel niemand droeg een mondkapje en ook het advies om gepaste afstand te houden, werd door veel aanwezigen genegeerd.
Arrestaties
Inheemse demonstranten werden gearresteerd na het blokkeren van een weg naar het monument in de staat South-Dakota. Zij hadden kritiek op Trump vanwege het risico om het COVID-19 virus te verspreiden en voor het vieren van de Amerikaanse onafhankelijkheid op grond die voor hen, de oorspronkelijke bewoners van de VS, heilig is.
Trump bekeek bij Mount Rushmore ook een vuurwerkshow. Natuurbeschermingsorganisaties hadden geprotesteerd tegen dat vuurwerk vanwege de vrees voor branden in het natuurgebied en het milieu. Om die redenen was er bij Mount Rushmore sinds 2009 geen vuurwerkshow meer.
Meer uit Buitenland
PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
1 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
1 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
2 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
3 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
5 uur geleden