'Trump en Macron bereiken staakt-het-vuren over digitaks'
PARIJS (ANP) - De Verenigde Staten zullen Frankrijk voorlopig niet bestoken met importheffingen als reactie op een Franse belasting op aanbieders van digitale diensten. De Franse president Emmanuel Macron en zijn Amerikaanse collega Donald Trump hebben een 'staakt-het-vuren' bereikt dat tot eind dit jaar geldt, meldt persbureau Bloomberg op basis van diplomatieke bronnen in Frankrijk.
Volgens Macron zijn er goede discussies met Trump geweest over het onderwerp. "We zullen samenwerken om goede afspraken te maken en een escalatie te voorkomen", liet Macron op Twitter weten. Hij gaf verder geen details.
De Verenigde Staten dreigden al geruime tijd met importheffingen op Franse producten. Frankrijk kwam met een maatregel waardoor bedrijven die in dat land digitale diensten verlenen, zoals bijvoorbeeld Netflix, Apple en Spotify, ook belasting betalen in Frankrijk. Dergelijke diensten worden vooral door Amerikaanse bedrijven aangeboden.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Sieradenmerk Pandora gaat producten met een platinumlaag aanbieden om minder afhankelijk te zijn van zilver, waarvan de prijs de afgelopen tijd sterk schommelt.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij zich niet moet bemoeien met de overname van Warner Bros. Discovery. Dat zei hij in een interview met NBC News. Netflix en Paramount Skydance willen Warner Bros. Discovery al langere tijd overnemen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) wil een einde aan het delen van weddenschappen via bijvoorbeeld sociale media. Dit is een manier van reclame die ook bij kwetsbare groepen terecht kan komen en dat mag niet, stelt de Ksa. De toezichthouder roept aanbieders van onlinekansspelen daarom op te stoppen met de 'Deel je bet'-optie.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern zag de nettowinst flink stijgen in het vierde kwartaal van 2025 door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten realiseerde Shell echter het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar door de lagere olie- en gasprijzen. Het concern keert wel meer dividend uit en gaat opnieuw voor 3,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel verloor 2 procent.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk gaat duizend kantoorbanen schrappen om de kosten te drukken. Dat komt neer op 15 procent van de functies binnen de ondersteunende afdelingen en minder dan 1 procent van het totale personeelsbestand.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP) - Het aantal maandelijks actieve gebruikers van de socialemedia-app Snapchat in Nederland is gegroeid naar meer dan 6 miljoen. Dat komt neer op ongeveer een op de drie Nederlanders, stelt een woordvoerder van de app, die vooral onder jongeren populair is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De winst van Shell heeft in het vierde kwartaal een tik gekregen door lagere gas- en olieprijzen. Het Britse olie- en gasconcern produceerde wel iets meer brandstoffen, maar dat kon de prijsdaling niet volledig compenseren.
1 uur geleden