Trump dreigt Rusland met meer sancties als oorlog voortduurt
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president dreigt met tariefverhogingen en meer sancties als Rusland niet snel een deal sluit om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Dat zei hij in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social. Trump uitte het dreigement daarin ook naar andere "deelnemende landen", die hij verder niet bij naam noemde.
"Ik ben niet uit op het schaden van Rusland. Ik hou van het Russische volk en heb altijd een heel goede relatie gehad met president Poetin", meldde hij verder. Maar Trump wil de Russische president Vladimir Poetin en het land, "waarvan de economie aan het instorten is", nu een dienst bewijzen. "Laten we deze oorlog, die nooit begonnen zou zijn als ik president was geweest, beëindigen! We kunnen het op de makkelijke manier doen of op de moeilijke manier - en de makkelijke manier is altijd beter. Het is tijd om een 'DEAL TE SLUITEN'. ER MOGEN GEEN LEVENS MEER VERLOREN GAAN!!!"
Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis op dinsdag al dat het "waarschijnlijk klinkt" dat hij Rusland extra sancties oplegt als Poetin niet aan de onderhandelingstafel verschijnt. De Amerikaanse president weigerde echter te zeggen of hij wapens blijft sturen naar Oekraïne. Hij verwees nog wel naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We praten met Zelensky, en we gaan zeer binnenkort met president Poetin praten", zei hij.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
6 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
9 uur geleden