Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump dreigt Rusland met meer sancties als oorlog voortduurt

Trump dreigt Rusland met meer sancties als oorlog voortduurt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president dreigt met tariefverhogingen en meer sancties als Rusland niet snel een deal sluit om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Dat zei hij in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social. Trump uitte het dreigement daarin ook naar andere "deelnemende landen", die hij verder niet bij naam noemde.

"Ik ben niet uit op het schaden van Rusland. Ik hou van het Russische volk en heb altijd een heel goede relatie gehad met president Poetin", meldde hij verder. Maar Trump wil de Russische president Vladimir Poetin en het land, "waarvan de economie aan het instorten is", nu een dienst bewijzen. "Laten we deze oorlog, die nooit begonnen zou zijn als ik president was geweest, beëindigen! We kunnen het op de makkelijke manier doen of op de moeilijke manier - en de makkelijke manier is altijd beter. Het is tijd om een 'DEAL TE SLUITEN'. ER MOGEN GEEN LEVENS MEER VERLOREN GAAN!!!"

Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis op dinsdag al dat het "waarschijnlijk klinkt" dat hij Rusland extra sancties oplegt als Poetin niet aan de onderhandelingstafel verschijnt. De Amerikaanse president weigerde echter te zeggen of hij wapens blijft sturen naar Oekraïne. Hij verwees nog wel naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We praten met Zelensky, en we gaan zeer binnenkort met president Poetin praten", zei hij.

Meer uit Financieel

Concurrentiewaakhond ACM keurt overname bedrijf achter DigiD goed

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.

25 minuten geleden
Metalengroep AMG onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.

31 minuten geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore gaat aandeelhouders flink belonen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.

59 minuten geleden
Philips schikt in Amerikaanse zaak over beademingsapparaat

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.

1 uur geleden
Verzekering bij aankoop tv vaak overbodig, zegt Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.

1 uur geleden
IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

3 uur geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

3 uur geleden