Trump dreigt Rusland met meer sancties als oorlog voortduurt
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president dreigt met tariefverhogingen en meer sancties als Rusland niet snel een deal sluit om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. Dat zei hij in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social. Trump uitte het dreigement daarin ook naar andere "deelnemende landen", die hij verder niet bij naam noemde.
"Ik ben niet uit op het schaden van Rusland. Ik hou van het Russische volk en heb altijd een heel goede relatie gehad met president Poetin", meldde hij verder. Maar Trump wil de Russische president Vladimir Poetin en het land, "waarvan de economie aan het instorten is", nu een dienst bewijzen. "Laten we deze oorlog, die nooit begonnen zou zijn als ik president was geweest, beëindigen! We kunnen het op de makkelijke manier doen of op de moeilijke manier - en de makkelijke manier is altijd beter. Het is tijd om een 'DEAL TE SLUITEN'. ER MOGEN GEEN LEVENS MEER VERLOREN GAAN!!!"
Trump zei tijdens een persconferentie in het Witte Huis op dinsdag al dat het "waarschijnlijk klinkt" dat hij Rusland extra sancties oplegt als Poetin niet aan de onderhandelingstafel verschijnt. De Amerikaanse president weigerde echter te zeggen of hij wapens blijft sturen naar Oekraïne. Hij verwees nog wel naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We praten met Zelensky, en we gaan zeer binnenkort met president Poetin praten", zei hij.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 uur geleden