'Trump dreigde alle troepen terug te trekken uit Zuid-Korea'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigde in 2018 alle Amerikaanse troepen terug te trekken uit Zuid-Korea. Daarmee wilde hij de regering in Seoul onder druk zetten om een hogere bijdrage te leveren aan het bondgenootschap tussen beide landen. Dat schrijft zijn voormalige veiligheidsadviseur John Bolton in zijn dinsdag verschenen boek The Room Where It Happened, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
"We moeten dreigen met terugtrekking van al onze troepen, dan hebben we een goede onderhandelingspositie", zou Trump tegen Bolton hebben gezegd. Trump wilde dat Zuid-Korea een jaarlijkse bijdrage van 5 miljard dollar zou gaan betalen.
Momenteel zitten er bijna 30.000 Amerikaanse militairen in Zuid-Korea, vanwege de voortdurende dreiging van Noord-Korea. De VS hebben al sinds de Korea Oorlog die in 1953 eindigde veel militairen in het land.
Volgens Bolton was Trump ook niet te spreken over de militaire oefeningen die werden gehouden met het Zuid-Koreaanse leger. "We moeten stoppen met oorlogje spelen. Ik probeer vrede te sluiten met een psychopaat", zou hij hebben gezegd over de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
7 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
42 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australiƫ, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geleden