Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump dreigde alle troepen terug te trekken uit Zuid-Korea'

'Trump dreigde alle troepen terug te trekken uit Zuid-Korea'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigde in 2018 alle Amerikaanse troepen terug te trekken uit Zuid-Korea. Daarmee wilde hij de regering in Seoul onder druk zetten om een hogere bijdrage te leveren aan het bondgenootschap tussen beide landen. Dat schrijft zijn voormalige veiligheidsadviseur John Bolton in zijn dinsdag verschenen boek The Room Where It Happened, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

"We moeten dreigen met terugtrekking van al onze troepen, dan hebben we een goede onderhandelingspositie", zou Trump tegen Bolton hebben gezegd. Trump wilde dat Zuid-Korea een jaarlijkse bijdrage van 5 miljard dollar zou gaan betalen.

Momenteel zitten er bijna 30.000 Amerikaanse militairen in Zuid-Korea, vanwege de voortdurende dreiging van Noord-Korea. De VS hebben al sinds de Korea Oorlog die in 1953 eindigde veel militairen in het land.

Volgens Bolton was Trump ook niet te spreken over de militaire oefeningen die werden gehouden met het Zuid-Koreaanse leger. "We moeten stoppen met oorlogje spelen. Ik probeer vrede te sluiten met een psychopaat", zou hij hebben gezegd over de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

26 minuten geleden
Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

1 uur geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

2 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

3 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

3 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

4 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

4 uur geleden