Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

"Ik ken Kevin een lange tijd en twijfel er niet aan dat hij bekend zal staan als een van de GEWELDIGE Fed-voorzitters, wellicht de beste", schreef Trump op zijn berichtenplatform Truth Social.

In 2017 verkoos Trump de huidige voorzitter Jerome Powell nog boven Warsh voor de hoogste functie bij de Fed. Sinds het aantreden van Powell in 2018 heeft Trump veel kritiek geuit op de Fed-voorzitter en het rentebeleid van de centrale bank. Hij eist een lagere rente om de economie te stimuleren. Warsh heeft zich de afgelopen maanden achter de president geschaard door te pleiten voor lagere rentes ondanks de aanhoudende hoge inflatie in de Verenigde Staten. In zijn tijd als Fed-gouverneur was hij juist voorstander van een streng rentebeleid om de inflatie onder controle te houden.

Onderzoek renovatie hoofdkantoor

Warsh zal waarschijnlijk in de smaak vallen bij een groot deel van de Republikeinse senatoren. Thom Tillis, een belangrijke Republikeinse senator uit North Carolina en lid van de Bankcommissie van de Senaat, heeft echter gezworen elke door Trump voorgestelde kandidaat te blokkeren. Dat doet hij totdat het Amerikaanse ministerie van Justitie een onderzoek naar de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank heeft afgerond of ingetrokken. John Thune, de Republikeinse leider in de Senaat, zei eerder dat Warsh waarschijnlijk geen goedkeuring krijgt in de Senaat zonder steun van Tillis.

Dat onderzoek, dat ook draait om Powells getuigenis over die renovatie voor het Congres, heeft de zorgen over de onafhankelijkheid van de Fed verder aangewakkerd. Powell, wiens termijn in mei afloopt, werd eerder deze maand gedagvaard door het ministerie van Justitie vanwege de renovatiekosten. Volgens Powell wil de regering-Trump daarmee druk uitoefenen op de centrale bank om de rente te verlagen.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

1 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

3 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

3 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

3 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht hoger na rentepauze Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.

3 uur geleden
Bananenverkopers waarschuwen voor prijsverhogingen

WALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.

4 uur geleden
Fed houdt rente onveranderd, noemt inflatie nog altijd te hoog

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.

6 uur geleden