Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump bood Assange gratie als hij zou meewerken over e-maillek

Trump bood Assange gratie als hij zou meewerken over e-maillek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft WikiLeaks-oprichter Julian Assange gratie aangeboden als hij zou verklaren dat Rusland niets te maken had met de publicatie van WikiLeaks-e-mails van de Democratische partij. Dat bleek bij een hoorzitting voor de rechtbank in Londen woensdag.

Assange verscheen op de zitting via een videolink vanuit een gevangenis in Londen, terwijl advocaten de gang van zaken van de hoorzitting van volgende week bespraken. De rechtbank moet beslissen of hij wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Tijdens de hoorzitting van woensdag sprak Assange alleen om zijn naam en geboortedatum te bevestigen.

Voor de rechtbank verwees Assanges advocaat, Edward Fitzgerald, naar een getuigenverklaring van het voormalige Amerikaanse Republikeinse congreslid Dana Rohrabacher, die Assange in 2017 had bezocht. Die had gezegd dat hij door de president was gestuurd om gratie te verlenen.

Totale leugen

Het pardon zou komen op voorwaarde dat Assange zou verklaren dat de Russen niet betrokken waren bij het e-maillek dat Hillary Clintons presidentiële campagne in 2016 schade toebracht, aldus de verklaring van Rohrabacher.

Een woordvoerster van het Witte Huis, Stephanie Grisham, ontkende de bewering later op de dag. "De president kent Dana Rohrabacher nauwelijks, behalve dat hij een ex-congreslid is. Hij heeft nog nooit met hem over dit onderwerp of welk onderwerp dan ook gesproken. Het is een complete verzinsel en een totale leugen," zei ze.

Assange (48) bracht zeven jaar door in de ambassade van Ecuador in Londen voordat hij er in april uit werd gehaald. Hij wordt in de Verenigde Staten gezocht voor achttien aanklachten, waaronder samenzwering om overheidscomputers te hacken en overtreding van een spionagewet. Hij kon tientallen jaren in de gevangenis belanden als hij daar wordt veroordeeld.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

3 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

3 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

4 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

4 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

5 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

6 uur geleden