Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump bevestigt doden leider al-Qaeda Arabisch Schiereiland

Trump bevestigt doden leider al-Qaeda Arabisch Schiereiland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat de leider van al-Qaeda op het Arabisch Schiereiland, Qasim al-Raymi, is gedood in Jemen.

"Al-Qaeda heeft onder leiding van Raymi onredelijk geweld gebruikt tegen burgers in Jemen en hij heeft geprobeerd aanvallen tegen de Verenigde Staten en Amerikaanse troepen op te zetten", aldus Trump in een verklaring.

"Door zijn dood hebben we de invloed van al-Qaeda teruggebracht en het brengt ons dichter bij ons doel om deze terroristische organisatie te elimineren. De Verenigde Staten, onze belangen en onze bondgenoten zijn hier veiliger door geworden", zei Trump.

Vorige week werd in Jemen al bericht over de dood van Raymi, maar dat kon toen nog niet worden bevestigd. Trump zei niet wanneer Raymi is gedood. Kort na de eerste berichten bracht al-Qaeda een audioclip van de leider naar buiten, maar het was onduidelijk of dat een recente opname was.

De tak van al-Qaeda op het Arabisch Schiereiland werd door de Verenigde Staten lange tijd gezien als de gevaarlijkste afdeling van de terreurorganisatie. De groep beweerde vorig jaar achter de schietpartij op een Amerikaanse marinebasis te zitten waarbij drie mensen omkwamen.

Meer uit Buitenland

Ruim 30 doden gemeld bij aanvallen door Israël op school in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op een school in Gaza die ontheemden herbergt, hebben 31 mensen het leven gekost, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Tientallen anderen raakten gewond. Het schoolgebouw staat in het vluchtelingenkamp Bureij, in het hart van de Gazastrook.

6 uur geleden
Columbia University ontslaat 180 mensen na geschrapte subsidies

NEW YORK (ANP/AFP) - Columbia University gaat bijna 180 medewerkers ontslaan, zo meldt de Amerikaanse universiteit. De regering van president Donald Trump schrapte in maart 400 miljoen dollar aan federale financiering voor de in New York gevestigde universiteit. Die zou volgens de regering niet ver genoeg zijn gegaan om pro-Palestijns activisme op de campus aan te pakken.

6 uur geleden
Leger India: burgers gedood door Pakistaans artillerievuur

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat in de nacht van dinsdag op woensdag drie burgers zijn gedood door artillerievuur van het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Pakistan meldt acht doden bij Indiase aanvallen

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Bij de recente aanvallen van India op doelen in Pakistan zijn acht mensen omgekomen en 33 anderen gewond geraakt. Dat meldt het Pakistaanse leger.

6 uur geleden
Canadese premier vraagt Trump niet meer over 51e staat te spreken

WASHINGTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om te stoppen met het verwijzen naar Canada als 51e staat van de Verenigde Staten. De twee ontmoetten elkaar dinsdag in het Witte Huis na de verkiezingswinst van Carney van een week geleden.

10 uur geleden
India bevestigt raketaanvallen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - India heeft bevestigd dat er meerdere raketaanvallen zijn uitgevoerd op buurland Pakistan. De Indiase regering laat weten dat onder de naam Operatie Sindoor er negen plekken in Pakistan zijn aangevallen. Volgens India waren geen militaire faciliteiten doelwit.

11 uur geleden
Pakistan meldt raketaanvallen door India op drie locaties

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan is op drie plekken met raketten aangevallen. Een woordvoerder van de Pakistaanse krijgsmacht zegt dat India achter de raketaanvallen zit.

11 uur geleden