Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beveelt uitsluiting illegale immigranten bij volkstelling

Trump beveelt uitsluiting illegale immigranten bij volkstelling

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag opdracht gegeven bij de komende volkstelling illegale immigranten niet mee te tellen voor het bepalen van de vertegenwoordiging in het Congres.

De ongekende stap gaat in tegen het al lang geaccepteerde grondwettelijke mandaat om elke tien jaar elke persoon in het land te tellen, als basis voor het bepalen van de vertegenwoordiging in de 435 zetels van het Huis van Afgevaardigden.

"Met het oog op de herverdeling van vertegenwoordigers na de volkstelling van 2020, is het het beleid van de Verenigde Staten om buitenlanders die geen legale immigratiestatus hebben, uit te sluiten van de verdeelsleutel", aldus het bevel van Trump. Het uitsluiten van migranten zonder papieren bij het instellen van congresdistricten "stemt meer overeen met de beginselen van representatieve democratie", zegt hij.

Zetelverdeling

Staten die een beleid hebben dat illegale immigranten aanmoedigt "mogen niet worden beloond met een grotere vertegenwoordiging", volgens Trump.

Hij wees op het sterk Democratische Californië, de meest bevolkte staat van het land met 53 vertegenwoordigers in het Huis. Zo'n 6 procent van de bevolking van Californië is illegaal en als die niet wordt meegeteld, zou de staat twee of drie zetels in het Congres verliezen.

Iedere staat krijgt een deel van de 435 congreszetels op basis van het bevolkingsaantal. Historisch gezien is de zetelverdeling gebaseerd op de totale bevolking, ongeacht de immigratiestatus. De memo van Trump sluit diegenen uit die niet legaal in de Verenigde Staten zijn.

Meer uit Buitenland

Trump bevestigt uitstel heffingen tegen EU tot 9 juli

MORRISTOWN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat zijn beloofde handelstarieven tegen de Europese Unie tot 9 juli gepauzeerd blijven, terwijl de handelsbesprekingen voortduren.

1 uur geleden
Israël: meer hulptransporten bereiken Gazastrook

TEL AVIV (ANP/DPA) - Bijna een week na het einde van Israëls blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook zijn volgens het land opnieuw goederen aangekomen in het belegerde gebied. Ruim honderd vrachtwagens met onder meer meel en andere voedingsmiddelen zijn zondag de kuststrook binnengereden, aldus de Israëlische autoriteiten.

5 uur geleden
Von der Leyen belt met Trump over handelsovereenkomst

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft zondag gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Om een goed akkoord te bereiken tussen beide handelsblokken is tot 9 juli tijd nodig, schrijft Von der Leyen. Ze zegt dat het een "goed gesprek" was.

5 uur geleden
Bijna 40 procent van de Surinaamse kiezers heeft gestemd

PARAMARIBO (ANP) - Met ruim vier uur te gaan hebben in Suriname 154.068 mensen gestemd. Dat is 39,52 procent van de bijna 400.000 stemgerechtigden. De wachttijden zijn lang, maar de sfeer is ontspannen. De situatie wordt op de voet gevolgd door waarnemers van politieke partijen.

8 uur geleden
Twee medewerkers Rode Kruis gedood in Gaza

GAZASTAD (ANP/AFP) - Twee medewerkers van het Rode Kruis zijn zaterdag in de Gazastrook gedood tijdens aanvallen op hun huis. Dat heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zondag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Justitie onderzoekt claim verantwoordelijkheid stroomuitval Cannes

GRASSE/DRAGUIGNAN (ANP) - Een anoniem bericht van mensen die zich "bende van anarchisten" noemen claimt de verantwoordelijkheid voor de massale stroomuitval dit weekeinde in een Franse kuststrook bij Cannes, Antibes en Nice. Justitie in de getroffen departementen onderzoekt de claim op een ultralinkse site, aldus Franse media.

9 uur geleden
Duitse buitenlandminister wil extra sancties tegen Rusland

BERLIJN (ANP/RTR) - Het Westen moet Rusland nieuwe sancties opleggen na de laatste golf van luchtaanvallen op Oekraïne. Dat heeft de Duitse buitenlandminister Johann Wadephul zondag gezegd tegen de ARD.

9 uur geleden