Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beveelt ontmanteling onderwijsministerie

Trump beveelt ontmanteling onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ontmanteling bevolen van het ministerie van Onderwijs. Hij had dit al beloofd tijdens zijn verkiezingscampagne, vooral om conservatieven te paaien.

Minister van Onderwijs Linda McMahon moet alle noodzakelijke stappen ondernemen om het departement zo veel mogelijk te verkleinen. De bevoegdheid over het onderwijs gaat terug naar de Amerikaanse staten. Programma's of activiteiten die nog geld van het ministerie ontvangen, mogen geen diversiteit, inclusie en gelijkheid of "genderideologie" meer bevorderen.

De stap wordt aangevochten door een groep Democraten. Zij willen ook het ontslag van personeel tegenhouden. Trump noemde het ministerie eerder "grote oplichterij" en stelde in zijn eerste termijn als president al voor om het te sluiten. Voor een complete sluiting is toestemming van het parlement vereist, maar daar lijkt de president niet op de noodzakelijke hoeveelheid stemmen te kunnen rekenen.

Meer uit Buitenland

Polen zet opnieuw straaljagers in na aanval op Oekraïne

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.

1 uur geleden
Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

3 uur geleden
Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

12 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

13 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

14 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

14 uur geleden