Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Amerikaanse filmindustrie 'sterft', kondigt tarieven aan

Trump: Amerikaanse filmindustrie 'sterft', kondigt tarieven aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde zondag tarieven van 100 procent aan op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei op zijn platform Truth Social dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft, doordat andere landen filmmakers en studio's uit de Verenigde Staten weg zouden lokken.

"Dit is een gezamenlijke inspanning van andere landen en daarom een bedreiging voor de nationale veiligheid. Het is, naast al het andere, een vorm van berichtgeving en propaganda", voegde Trump hieraan toe. De Amerikaanse president zei dat hij de relevante Amerikaanse overheidsinstanties, zoals het ministerie van Handel, heeft gemachtigd om onmiddellijk te beginnen met het invoeren van een 100 procent tarief op alle in het buitenland geproduceerde films.

"WE WILLEN WEER FILMS DIE IN AMERIKA WORDEN GEMAAKT!", sloot Trump zijn bericht af.

Meer uit Buitenland

Kallas: Straat van Hormuz moet snel open, mogelijk met Aspides

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.

14 minuten geleden
Haven VAE schort olie-laadactiviteiten op na nieuwe droneaanval

ABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.

16 minuten geleden
Cyprus hervat EU-bijeenkomsten vanaf april na droneaanval

BRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.

20 minuten geleden
Israël meldt vernietiging vliegtuig van gedode leider Khamenei

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.

30 minuten geleden
Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

55 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

1 uur geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

2 uur geleden