Trump: afspraak Musk bij Pentagon ging over kosten
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een afspraak die Elon Musk had bij het Pentagon was bedoeld om kosten te bespreken. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers. Hij reageerde daarmee op berichtgeving door The New York Times dat het Amerikaanse ministerie van Defensie de miljardair en adviseur van Trump tijdens een geheime briefing zou inlichten over de plannen voor een eventuele oorlog met China.
"Elon was daar om kosten te bespreken in het kader van DOGE - een ding genaamd DOGE, waarover je hebt gehoord", zei Trump, verwijzend naar Musks taskforce voor overheidsefficiëntie. Dat adviesorgaan moet zorgen voor een drastische krimp van de federale overheid, waaronder bij het ministerie van Defensie.
De Amerikaanse president haalde ook mogelijke belangenverstrengeling aan als reden om de informatie niet met Musk te delen. "Je zou het (oorlogsplan, red.) zeker niet aan een zakenman laten zien. Elon heeft bedrijven in China, dus hij zou daar misschien vatbaar voor zijn", stelde Trump.
Ontkenning
Trump ontkende het bericht van de krant eerder al op zijn socialemediaplatform Truth Social. "China zal niet eens genoemd of besproken worden", zei hij. Ook het Amerikaanse ministerie van Defensie ontkende dat Musk toegang zou krijgen tot de informatie en zei dat Musk "gewoon op bezoek" kwam.
Musk reageerde zelf ook. Hij noemde het bericht van The New York Times "pure propaganda" en stelde dat de functionarissen die de informatie naar de krant hebben gelekt, moeten worden vervolgd. "Ze zullen gevonden worden", schreef hij voorafgaand aan de briefing op X.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
16 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
35 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
5 uur geleden