Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truckrit van Davogé weer terug

Truckrit van Davogé weer terug

OOSTDIJK - Afgelopen zaterdag vond de negentiende editie van de jaarlijkse truckrit van stichting Davogé na lange tijd weer plaats. Een hartverwarmend evenement dat speciaal is georganiseerd voor mensen met een beperking. Er was niet alleen de bekende truckrit, maar ook een spelletjesprogramma, verschillende demonstraties van onder ander de brandweer en nog veel meer.

DOOR JEPPE ROTTIER

“Davogé ontstond destijds uit het idee om iets te doen voor mensen met een beperking. We hebben toen de stichting opgericht, en sindsdien is het evenement, editie na editie, alleen maar gegroeid’’, vertelt Olivier van Koeveringen, organisatielid bij stichting Davogé. Mensen met een beperking van alle leeftijden doen mee. Zij zijn kunnen zowel lichamelijk als geestelijk beperkt zijn en inmiddels komen de deelnemers van Schouwen-Duiveland tot Walcheren en van West-Brabant tot Goeree-Overflakkee. ‘’Het is geweldig om te zien hoeveel steun we ontvangen van vrachtwagenchauffeurs en vrijwilligers. Het kostte geen moeite om een team van ruim 100 vrijwilligers bij elkaar te krijgen en het is dat er niet meer dan tachtig vrachtwagens op het terrein passen, anders waren er zeker 120 vrachtwagens geweest.’’

Friet en kibbeling
Het maken van de route, het opstellen van de vrachtwagens, het ontvangen van ruim 250 deelnemers: het blijft een grote onderneming. ‘’Het is altijd een grote onderneming om alles op rolletjes te laten lopen. Zo wilden we dit jaar, net als voorgaande jaren, graag binnen friet en kibbeling bakken maar daarvoor kregen we wegens veiligheidsoverwegingen geen vergunning. Dan moet je gaan kijken naar oplossingen en hoe je het anders in kunt vullen. Gelukkig was het weer uitmuntend en scheen de zon voortdurend waardoor we prima buiten konden eten. Linksom of rechtsom: als je aan het einde van de dag al die blije gezichten ziet, weet je precies waar je het voor doet!’’ Net als tijdens de laatste editie, in 2019, gaf burgemeester José van Egmond dit jaar het startsein. “Het is prachtig om te zien dat dit evenement volledig door de stichting zelf wordt georganiseerd. Als gemeente dragen wij bij aan het verstrekken van de vergunningen maar bijvoorbeeld het vinden van de sponsoren, zoals Jonika BV, die hun bedrijventerrein ter beschikking stelt, wordt allemaal door de stichting zelf gedaan. Het is een voorbeeld van hoe ondernemers zich samen inzetten voor een doelgroep. Dit evenement draait om mensen met een beperking een dag vol plezier laten beleven en daarmee is Davogé een goed voorbeeld van hoe rijk onze samenleving is en hoe centraal inclusie staat’’, vertelt ze.

Kleine moeite
Na het startsein reden de vrachtwagenchauffeurs verdeeld over de dag meerdere rondes met verschillende deelnemers. Mariella Wagenaar is een van die chauffeurs en reed dit jaar voor het eerst mee. ‘’Ik heb de truckrit al vaker voorbij zien komen bij voorgaande edities. Ik vind het een heel mooi initiatief en sinds ik vorig jaar mijn vrachtwagenrijbewijs heb gehaald leek het me leuk om hier ook aan bij te dragen’’, vertelt ze. ‘’Het is voor ons maar een kleine moeite om een paar rondjes te rijden, maar het bezorgd iemand een onvergetelijke dag’’, voegt chauffeur Jordy de Bat, die dit jaar voor de zesde keer meerijdt, toe. ‘’Er zijn deelnemers bij die de hele weg super enthousiast zijn en heel veel praten maar er zijn ook deelnemers bij die de hele weg stil zijn. Achteraf hoor je dan van de begeleiders dat ze het er desondanks nog de rest van het jaar over hebben gehad en er nog vaak aan terugdenken. Daar doen we het voor.’’

Meer uit Reimerswaal

Franse Slag Mars op 17 mei opnieuw door Kapelle

KAPELLE - Op zaterdag 17 mei vindt de 11e editie van de Franse Slag Mars plaats. De jaarlijkse wandeltocht eert de Franse militairen die in mei 1940 zijn overleden bij de verdediging van Zeeland.

21 uur geleden
Medische noodsituatie jong slachtoffer in Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Woensdagavond is de traumahelikopter geland in Krabbendijke in verband met een medische noodsituatie met een jong persoon in de Wilhelminastraat. 

1 dag geleden
KNRM Hansweert opent deuren tijdens Reddingbootdag

HANSWEERT - Op zaterdag 10 mei organiseert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) reddingbootdag. Jong en oud zijn van 10.00-16.00 uur welkom om kennis te maken met het reddingwerk op zee en het materieel van KNRM-reddingstation Hansweert. 

1 dag geleden
Subsidie Zomerschool

KAPELLE/KRUININGEN - Uit diverse studies blijkt dat een deel van de kinderen in de zomervakantie extra bijleert en een ander deel juist kennis verliest.

1 dag geleden
Dodenherdenking met hart en ziel

REIMERSWAAL - Op 3 en 4 mei zijn in de Zeeuwse dorpen de oorlogsslachtoffers herdacht. Wethouder Ad Meeuwsen van de gemeente Reimerswaal nam de toespraak op zich in Yerseke, terwijl waarnemend burgemeester Jan Luteijn van de gemeente Reimerswaal op 4 mei in Rilland sprak. Voor beiden is het een terugkerend, maar steeds betekenisvol moment.

2 dagen geleden
Zeeuws skeelersucces van SSC de Poel in België

GOES - Donderdag 1 mei werden in Wuustwezel (B) onder een stralende zon mooie internationale successen behaald door de Zeeuwse skeeleraars van SSC (Schaats- en SkeelerClub) de Poel. 

2 dagen geleden
Werving nieuwe kinderburgemeester gestart

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal is op zoek naar een nieuwe kinderburgemeester voor het schooljaar 2025-2026. Kinderen die na de zomer in groep 7 zitten, kunnen in mei solliciteren door een kort filmpje in te sturen.

2 dagen geleden