Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trotse Dumoulin dacht eerder dit jaar aan stoppen

Trotse Dumoulin dacht eerder dit jaar aan stoppen

PARIJS (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin heeft begin dit jaar serieus overwogen te stoppen. Na een slepende knieblessure, darmklachten en de start van de coronacrisis dacht de 29-jarige Limburger aan het einde van zijn loopbaan. "Ik kan je wel zeggen dat het stoppen me nader stond dan doorgaan", zei Dumoulin na de laatste etappe van de Tour de France in Parijs bij de NOS. "Dat gevoel was zo sterk, ja."

Dumoulin, in 2017 winnaar van de Giro d'Italia, miste een groot deel van het vorige seizoen vanwege een knieblessure. De Limburger verhuisde eind vorig jaar van Sunweb naar Jumbo-Visma. Het duurde lang voordat hij kon debuteren voor zijn nieuwe ploeg. Eerst zaten darmklachten hem dwars, daarna kwam het coronavirus er overheen.

"Ik heb een heel vervelende tijd gehad. Vanaf mei heb ik weer geprobeerd de draad op te pakken. Ik vind fietsen geweldig en ben dus maar weer op de fiets gesprongen en gaan werken voor de Tour", aldus Dumoulin, die zich in Parijs de beste Nederlander mocht noemen op de zevende plaats in het eindklassement. "Ik ben heel trots op mezelf dat ik dit niveau weer heb gehaald."

Geslaagde greep

Dumoulin eindigde zaterdag in de klimtijdrit naar La Planche des Belles Filles als tweede, op 1.21 van de Sloveen Tadej Pogacar die een geslaagde greep naar het geel deed. "Dat ik zevende zou worden in de Tour en dat ik zaterdag kon meedoen voor de winst, dat had ik echt niet geloofd als je me dat in april had gezegd. Tot op de dag van vandaag zit ik eigenlijk niet helemaal lekker op de fiets. Ik heb nog niet het gevoel dat ik zoek. Daarom ben ik wel ontzettend trots op mezelf dat ik toch nog zevende ben geworden."

De Limburger gaat nu eerst even thuis bijkomen. Dumoulin is van plan om woensdag naar Italië te gaan voor de WK, waar hij staat ingeschreven voor de tijdrit en de wegwedstrijd. "Dat is nog altijd een beetje onder voorbehoud. Het ligt eraan hoe ik me voel. Het is allemaal best veel geweest en ik wil mezelf ook niet overvragen dit jaar en dat dan weer meenemen naar volgend seizoen, daar heb ik ook niets aan. Ik ga eerst twee dagen lekker uitrusten. En dan gaan jullie me waarschijnlijk in Imola weer zien."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

2 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

3 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

3 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

5 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

5 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

6 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

8 uur geleden