Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Triatleet vervangt Kirijenka bij wielerploeg Ineos

Triatleet vervangt Kirijenka bij wielerploeg Ineos

GEELONG (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos heeft een opvallende vervanger gevonden voor Vasil Kirijenka, de 38-jarige Wit-Rus die deze week vanwege hartklachten zijn carrière moest beëindigen. Ineos legde de bekende triatleet Cameron Wurf vast om de plek van Kirijenka in de ploeg over te nemen. De 36-jarige Australiër eindigde vorig jaar als vijfde bij de WK Ironman op Hawaï.

Wurf begon zijn sportcarrière als roeier en deed in die sport mee aan de Olympische Spelen van 2004. De Australiër verruilde de roeiboot daarna voor de fiets. Als profrenner reed Wurf onder meer twee keer de Giro d'Italia en één keer de Vuelta. In 2015 verliet hij het profpeloton om als triatleet verder te gaan.

Wurf trainde de afgelopen jaren af en toe al met Chris Froome en Geraint Thomas, twee van de kopmannen van Ineos. De Australiër neemt nu tijdelijk de plek over van Kirijenka. Hij debuteert zondag voor de Britse topploeg al in eigen land in de Cadel Evans Great Ocean Race. In de loop van dit jaar gaat Wurf zich weer focussen op zijn carrière als triatleet, want hij wil in oktober opnieuw meedoen aan de WK Ironman.

Meer uit Sport

Griekspoor meldt zich af voor dubbel na nederlaag in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

7 uur geleden
Griekspoor kan goede vorm niet vasthouden en strandt op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.

8 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz met moeite langs Fognini op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.

10 uur geleden
Rune geeft voorsprong weg en verliest op Wimbledon van qualifier

LONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.

11 uur geleden
Ploegleider De Jongh aast met Lidl-Trek op eerste gele trui

WATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.

12 uur geleden
Topfavoriet Sabalenka eenvoudig door naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.

13 uur geleden
Vroege start voor debutante Lamens dinsdag op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.

13 uur geleden