Triatleet vervangt Kirijenka bij wielerploeg Ineos
GEELONG (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos heeft een opvallende vervanger gevonden voor Vasil Kirijenka, de 38-jarige Wit-Rus die deze week vanwege hartklachten zijn carrière moest beëindigen. Ineos legde de bekende triatleet Cameron Wurf vast om de plek van Kirijenka in de ploeg over te nemen. De 36-jarige Australiër eindigde vorig jaar als vijfde bij de WK Ironman op Hawaï.
Wurf begon zijn sportcarrière als roeier en deed in die sport mee aan de Olympische Spelen van 2004. De Australiër verruilde de roeiboot daarna voor de fiets. Als profrenner reed Wurf onder meer twee keer de Giro d'Italia en één keer de Vuelta. In 2015 verliet hij het profpeloton om als triatleet verder te gaan.
Wurf trainde de afgelopen jaren af en toe al met Chris Froome en Geraint Thomas, twee van de kopmannen van Ineos. De Australiër neemt nu tijdelijk de plek over van Kirijenka. Hij debuteert zondag voor de Britse topploeg al in eigen land in de Cadel Evans Great Ocean Race. In de loop van dit jaar gaat Wurf zich weer focussen op zijn carrière als triatleet, want hij wil in oktober opnieuw meedoen aan de WK Ironman.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
6 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
6 uur geleden