Treinverkeer rond Leiden ontregeld door scheur in een wissel
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio rond Leiden is maandag ernstig ontregeld, meldt ProRail. Er rijden geen treinen tussen Hoofddorp en Leiden Centraal. Tussen Leiden Centraal en Den Haag Centraal rijden minder intercity's en tussen Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijdt beperkt treinverkeer. De verwachting is dat de verstoring tot 23.00 uur gaat duren.
De extra reistijd is volgens NS ongeveer een kwartier. Een scheur in een puntstuk van een wissel is de oorzaak van de problemen, aldus ProRail. Een aannemer is ermee bezig.
Door de problemen is het extra druk op de de route tussen Schiphol Airport en Rotterdam Centraal. Tussen Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Sassenheim en Leiden Centraal rijden stopbussen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toenmalig justitieminister Ferd Grapperhaus dacht aanvankelijk dat de coronapandemie snel voorbij zou zijn. "Ik dacht: dit gaat acht weken duren", zei de oud-bewindsman in een verhoor door de parlementaire enquĂȘtecommissie corona. De gezondheidscrisis, die het kabinet vanaf maart 2020 tot ingrijpende maatregelen dwong, zou ruim twee jaar duren.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Clen V., die wordt verdacht van het doden van zijn partner in Amsterdam-Zuid, beroept zich op zijn zwijgrecht. De officier van justitie roept de verdachte op te gaan verklaren. Dat deed ze woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk vuurwerkverbod voor consumenten is komende jaarwisseling van kracht. Staatssecretaris Annet Bertram (Milieu) heeft formeel het besluit genomen dat de wet bekrachtigt. De Tweede Kamer stemde al in 2025 in met een landelijk verbod op initiatief van PRO en Partij voor de Dieren.
41 minuten geledenBERGAMBACHT (ANP) - Een groep boeren is van plan om woensdagochtend met tractoren vanuit Bergambacht naar Den Haag te rijden om te protesteren tegen de nieuwe stikstofplannen van het kabinet. Het gaat om ongeveer 25 tot 30 tractoren, zegt melkveehouder Floor de Jong. Het is volgens hem niet de bedoeling om hinder te veroorzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD houden zich niet altijd aan de wet als de inlichtingendiensten grote bestanden met gevoelige persoonsgegevens verwerken, stelt toezichthouder CTIVD. Steeds meer afdelingen binnen de diensten verwerken zulke bergen informatie. Maar niemand ziet er centraal op toe of dit ook volgens de regels gebeurt. Ook is toegang verleend tot zulke gegevens aan medewerkers die daarvoor geen bevoegdheid (meer) hadden.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Moedermelk van vrouwen bevat PFAS. Pasgeboren baby's krijgen die schadelijke stoffen daardoor binnen. Het gaat meestal om kleine hoeveelheden, maar in een op de vijf gevallen zitten de concentraties boven de zogeheten risicogrens. Gezondheidsschade is dan niet uit te sluiten, hoewel dat niet betekent dat kinderen er meteen ziek door worden, concludeert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Noodfonds Energie is dit najaar opnieuw bedoeld voor mensen met een laag inkomen en een relatief hoge energierekening. De Tweede Kamer had eerder gevraagd om het fonds voor een bredere groep beschikbaar te stellen, maar minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken schrijft in een Kamerbrief dat een grotere doelgroep ervoor zou zorgen dat juist de meest kwetsbare doelgroep minder geholpen zou worden.
2 uur geleden