Treinstakingen ontregelen leven in Groot-Brittannië en Portugal
LONDEN (ANP/BELGA/AFP) - Treinpersoneel in Groot-Brittannië staakt ook op tweede kerstdag en daardoor ligt het treinverkeer in het land grotendeels stil. De medewerkers van spoorbedrijven waren door vakbond RMT opgeroepen van kerstavond tot dinsdag het werk neer te leggen.
In het Verenigd Koninkrijk staat tweede kerstdag bekend als Boxing Day. Veel mensen gaan dan shoppen of naar een voetbalwedstrijd. De AA, de Britse tegenhanger van de ANWB, verwacht dan ook dat veel meer mensen met de auto gaan. De organisatie rekent erop dat meer dan 15 miljoen auto's de weg opgaan, schrijft Sky News. Ook buslijnen verwachten grote drukte.
Voor vakantiegangers naar Groot-Brittannië zijn er ook problemen. Zo rijden de treinen tussen Londen en de luchthavens Heathrow en Gatwick niet. Op Heathrow en verschillende andere luchthavens in het land staakt de douane.
Behalve in Groot-Brittannië staakt ook treinpersoneel in Portugal. Daar reden ongeveer twee van de drie treinen niet. De Portugese spoormedewerkers zijn ontevreden omdat hun koopkracht door de hoge inflatie terug is gelopen.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
2 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
3 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
7 uur geleden