Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trein richting Amsterdam strandt wegens brand in Tiroler tunnel

Trein richting Amsterdam strandt wegens brand in Tiroler tunnel

FRITZENS (ANP) - De Oostenrijkse hulpdiensten hebben woensdagavond vanwege brand 151 treinpassagiers uit een ruim vijftien kilometer lange tunnel in Tirol moeten redden, melden de regionale autoriteiten. Eerder werd gesproken over rond de 370 reizigers, maar de hulpdiensten baseerden dat op het aantal reserveringen. 33 mensen raakten lichtgewond, eerder sprak de politie nog over vijftig slachtoffers. Ze hebben rook ingeademd en zijn naar het ziekenhuis gebracht.

De trein was onderweg naar Amsterdam en Hamburg, melden Oostenrijkse media. Volgens de NS zaten waarschijnlijk ook Nederlanders in de trein. Maar hoeveel is niet bekend.

De trein staat stil in de Terfnertunnel. De inzittenden werden door de brandweer weggeleid. Ze werden volgens media in tenten opgevangen tot ze met bussen konden worden weggeleid. Het Oostenrijkse vervoersbedrijf ÖBB zei tegen de omroep ORF dat het niet lukte om de passagiers woensdag nog naar Amsterdam of Hamburg te brengen.

Een woordvoerster van de NS, die voor deze zogenoemde Nightjet-verbinding samenwerkt met ÖBB, laat weten dat passagiers naar hotels in Innsbruck zijn gebracht. Volgens haar kunnen de Nightjet-treinen vanuit Zürich en Wenen nog wel gewoon naar Amsterdam rijden, maar is de eerstvolgende trein vanuit Amsterdam naar Innsbruck geannuleerd vanwege de tunnelbrand.

De brand zou veroorzaakt zijn door een beschadigde bovenleiding. De media melden dat een treinstel met auto's in brand is gevlogen. Volgens de Tiroler Tageszeitung werd de evacuatie bemoeilijkt door de rook. Mensen zouden alleen weggeleid kunnen worden met een masker. De brand is geblust en de tunnel wordt geventileerd.

Meer uit Buitenland

Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

1 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

3 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

7 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

9 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

18 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

18 uur geleden