Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Travelex zet stappen met herstel na cyberaanval

Travelex zet stappen met herstel na cyberaanval

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het financiële kantoor Travelex, het moederbedrijf van de vroegere Grenswisselkantoren, zet de nodige stappen met de herstelwerkzaamheden na de aanval met gijzelsoftware. De onderneming benadrukte nogmaals dat er geen bewijs is dat er klantgegevens zijn gestolen. Later deze week volgt verdere uitleg.

Travelex is reeds begonnen met het herstel van de klantgerichte systemen. Als eerste worden de systemen hersteld die nodig zijn bij de verwerking van elektronische bestellingen. De onderneming blijft verder nauw samenwerken met veiligheidsautoriteiten.

De aanval met de ransomware Sodinokibi begon op 31 december. Travelex heeft daarop sites en diensten in ongeveer twintig landen, waaronder Nederland, uit de lucht gehaald. Het is nog niet bekend door wie de aanval is uitgevoerd en of er losgeld wordt geëist. Over dat laatste gingen wel verhalen rond. Het zou gaan om zo'n 3 miljoen dollar, te betalen in bitcoins.

Niet goed beveiligd

De hackers zouden zijn binnengekomen via servers die Travelex niet goed had beveiligd. Travelex zou al een maand of acht geleden zijn gewaarschuwd dat een 'achterdeur' openstond, maar daar niets mee hebben gedaan.

Eerder meldde techsite BleepingComputer dat de aanvallers bestanden met persoonlijke gegevens van Travelex-klanten, waaronder geboortedata en burgerservicenummers, zouden hebben gestolen. Ze zouden dreigen die informatie openbaar te maken. Travelex zei eerder dat daar geen aanwijzingen voor zijn.

Meer uit Financieel

Grieks parlement stemt in met toestaan 13-urige werkdag

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Het Griekse parlement heeft donderdag een omstreden wetsvoorstel van de regering goedgekeurd dat in uitzonderlijke omstandigheden werkdagen van dertien uur toestaat. Het voorstel kreeg eerder kritiek van vakbonden en oppositiepartijen.

27 minuten geleden
Europarlement stemt in met importverbod op energie uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat akkoord met het plan van de Europese Commissie om de import van Russische energie stop te zetten. Een meerderheid van de partijen heeft in een commissievergadering voor gestemd om de import van Russische energie totaal uit te bannen.

37 minuten geleden
KPN compenseert bijna 13.000 klanten voor misgelopen korting

DEN HAAG (ANP) - KPN compenseert bijna 13.000 klanten met een abonnement voor vaste telefonie en internet voor een korting die zij ten onrechte niet ontvingen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

50 minuten geleden
Reuters: nieuwe topman modehuis Armani na overlijden Giorgio

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modehuis Armani staat op het punt om Giuseppe Marsocci te benoemen tot nieuwe topman na het overlijden van oprichter Giorgio Armani vorige maand op 91-jarige leeftijd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder werd door Italiaanse media ook al gemeld dat Marsocci de topfunctie zou overnemen.

51 minuten geleden
China 'fel gekant' tegen Nederlandse overname chipmaker Nexperia

BEIJING (ANP/AFP) - China is "fel gekant" tegen de overname door de Nederlandse overheid van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die eigendom is van het Chinese Wingtech. De overname is volgens het Chinese ministerie van Handel "in strijd met contractuele afspraken en marktprincipes".

2 uur geleden
ASML verder omhoog op Damrak, bouwers BAM en Heijmans onderuit

AMSTERDAM (ANP) - ASML ging donderdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs met een plus van 1,2 procent. De chipmachinemaker won een dag eerder al ruim 3 procent dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten. Analisten van Deutsche Bank, Berenberg en Jefferies verhoogden hun koersdoelen voor ASML na de sterke cijfers. Beleggingsadviseur Fubon Securities zette het aandeel op de kooplijst.

3 uur geleden
EIB: 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw

DEN HAAG (ANP) - De komende jaren zijn 75.000 nieuwe voltijdse arbeidskrachten nodig in de bouw. Ongeveer 50.000 arbeidskrachten kunnen vanuit de opleidingen worden aangetrokken, terwijl 25.000 extra arbeidskrachten vanuit de zij-instroom moeten worden georganiseerd, meldt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) na onderzoek.

3 uur geleden