Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trauner zingt liedjes van Feyenoord vrolijk met zijn kinderen mee

Trauner zingt liedjes van Feyenoord vrolijk met zijn kinderen mee

LAGOS (ANP) - Stel, je wacht voor een stoplicht en naast je staat een auto met een kale man achter het stuur en drie kinderen op de achterbank die luidkeels het lied 'Super Feyenoord' zingen. Dan zou je zo maar eens te maken kunnen hebben met Gernot Trauner, de populaire voorstopper van de club uit Rotterdam. "Ze vinden dat een geweldig liedje", vertelt de Oostenrijker. "Ik moet het ook vaak thuis draaien. Dan staan ze te dansen. Wat papa dan doet? Die zingt vrolijk mee."

De 30-jarige Trauner heeft zojuist een pittige training afgewerkt als hij in de tuin van het Cascade-hotel in het Portugese Lagos aanschuift voor een gesprekje over de finale van de Conference League van woensdag tegen AS Roma. Vogeltjes fluiten, het zonnetje schijnt. "Best lekker die rust hier", zegt de verdediger. "In Rotterdam begint iedereen steeds over de finale. Dat leeft enorm. Onze fans zijn zo fanatiek. Dat kennen we in Oostenrijk niet."

De onverschrokken verdediger doet het goed bij aanhang van de nummer 3 van de Eredivisie. Hij speelt met een pleister op zijn neus om meer lucht te krijgen en is wars van kapsones. Kale kletser, noemen de fans hem liefkozend. "Ik weet nog steeds niet wat dat precies betekent. Maar het zal wel met mijn uiterlijk te maken hebben", wrijft hij lachend over zijn glimmende hoofd.

Vierde Europese hoofdprijs

Wie Trauner nu ziet voetballen kan zich bijna niet voorstellen dat hij aanvankelijk achter de spits en later op het middenveld speelde. Feyenoord krijgt niet veel doelpunten tegen met de Oostenrijker en Marcos Senesi in het centrum van de defensie, Tyrell Malacia en Lutsharel Geertruida als vleugelverdedigers en Justin Bijlow in het doel. "We weten wat we aan elkaar hebben", merkt Trauner. "De een is snel, de ander staat goed opgesteld. Ik bewaar de rust."

Feyenoord kan als eerste club de Conference League winnen. Na de Europa Cup 1 en de winst van de UEFA Cup in 1974 en 2002 lonkt er woensdag in Tirana een vierde Europese hoofdprijs. Trauner vindt het best bijzonder dat de Oostenrijkse trainer Ernst Happel de club uit Rotterdam in 1970 naar het eerste internationale succes leidde. "Ik zie nog steeds allerlei foto's van hem in De Kuip hangen", vertelt hij over zijn 30 jaar geleden overleden landgenoot . "Ook in Oostenrijk is hij een legende. Er is zelfs een stadion naar hem vernoemd."

Trauner kan tegen AS Roma eveneens een mooi hoofdstuk in de clubgeschiedenis van Feyenoord schrijven. ΅We gaan er echt alles aan doen om te winnen", belooft de verdediger die vorige zomer voor zo'n 1 miljoen euro overkwam van LASK Linz. "Het is jammer dat er maar ruim 20.000 toeschouwers in het stadion passen. Maar als we winnen, dan zal het wel een paar dagen feest in Rotterdam worden. Daar ken ik onze fans inmiddels goed genoeg voor."

Meer uit Voetbal

Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

1 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

2 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

3 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

9 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

19 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

20 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

23 uur geleden