Trauner zingt liedjes van Feyenoord vrolijk met zijn kinderen mee
LAGOS (ANP) - Stel, je wacht voor een stoplicht en naast je staat een auto met een kale man achter het stuur en drie kinderen op de achterbank die luidkeels het lied 'Super Feyenoord' zingen. Dan zou je zo maar eens te maken kunnen hebben met Gernot Trauner, de populaire voorstopper van de club uit Rotterdam. "Ze vinden dat een geweldig liedje", vertelt de Oostenrijker. "Ik moet het ook vaak thuis draaien. Dan staan ze te dansen. Wat papa dan doet? Die zingt vrolijk mee."
De 30-jarige Trauner heeft zojuist een pittige training afgewerkt als hij in de tuin van het Cascade-hotel in het Portugese Lagos aanschuift voor een gesprekje over de finale van de Conference League van woensdag tegen AS Roma. Vogeltjes fluiten, het zonnetje schijnt. "Best lekker die rust hier", zegt de verdediger. "In Rotterdam begint iedereen steeds over de finale. Dat leeft enorm. Onze fans zijn zo fanatiek. Dat kennen we in Oostenrijk niet."
De onverschrokken verdediger doet het goed bij aanhang van de nummer 3 van de Eredivisie. Hij speelt met een pleister op zijn neus om meer lucht te krijgen en is wars van kapsones. Kale kletser, noemen de fans hem liefkozend. "Ik weet nog steeds niet wat dat precies betekent. Maar het zal wel met mijn uiterlijk te maken hebben", wrijft hij lachend over zijn glimmende hoofd.
Vierde Europese hoofdprijs
Wie Trauner nu ziet voetballen kan zich bijna niet voorstellen dat hij aanvankelijk achter de spits en later op het middenveld speelde. Feyenoord krijgt niet veel doelpunten tegen met de Oostenrijker en Marcos Senesi in het centrum van de defensie, Tyrell Malacia en Lutsharel Geertruida als vleugelverdedigers en Justin Bijlow in het doel. "We weten wat we aan elkaar hebben", merkt Trauner. "De een is snel, de ander staat goed opgesteld. Ik bewaar de rust."
Feyenoord kan als eerste club de Conference League winnen. Na de Europa Cup 1 en de winst van de UEFA Cup in 1974 en 2002 lonkt er woensdag in Tirana een vierde Europese hoofdprijs. Trauner vindt het best bijzonder dat de Oostenrijkse trainer Ernst Happel de club uit Rotterdam in 1970 naar het eerste internationale succes leidde. "Ik zie nog steeds allerlei foto's van hem in De Kuip hangen", vertelt hij over zijn 30 jaar geleden overleden landgenoot . "Ook in Oostenrijk is hij een legende. Er is zelfs een stadion naar hem vernoemd."
Trauner kan tegen AS Roma eveneens een mooi hoofdstuk in de clubgeschiedenis van Feyenoord schrijven. ΅We gaan er echt alles aan doen om te winnen", belooft de verdediger die vorige zomer voor zo'n 1 miljoen euro overkwam van LASK Linz. "Het is jammer dat er maar ruim 20.000 toeschouwers in het stadion passen. Maar als we winnen, dan zal het wel een paar dagen feest in Rotterdam worden. Daar ken ik onze fans inmiddels goed genoeg voor."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
17 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden