Transportbedrijven en autofabrikanten bezorgen Nikkei winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag met een kleine winst gesloten. Optimisme over het herstel van de wereldeconomie zorgde voor stevige koerswinsten onder de Japanse zeetransportbedrijven en autofabrikanten. Bedrijven die meer gericht zijn op de binnenlandse economie werden daarentegen van de hand gedaan door de zorgen over de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan en het trage vaccinatieprogramma.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,2 procent in de plus op 28.364,61 punten. Sterkste stijgers waren de grote containervervoerders Kawasaki Kisen en Mitsui OSK Lines met winsten van respectievelijk dik 7 en ruim 4 procent. Toyota, de grootste autoproducent ter wereld, steeg meer dan 1 procent en bereikte een nieuw recordniveau. Concurrenten Honda en Nissan wonnen rond 1 procent. Warenhuisbedrijf J. Front Retailing zakte 2 procent door de zorgen over de aanhoudende golf van nieuwe coronabesmettingen in Osaka, de op een na grootste stad van Japan.
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent hoger en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 0,4 procent. Chinese bedrijven die actief zijn op het gebied van cryptomunten stonden onder druk. Peking liet weten hard op te treden tegen de handel en het minen van bitcoin, de grootste cryptomunt ter wereld. Het minen is het valideren en vastleggen van betalingen in de blockchain, waarbij de zogenoemde miners kans maken op nieuwe bitcoins. China waarschuwt al enige tijd voor de speculatieve handel in digitale valuta. Ook mogen cryptomunten niet worden gebruikt voor betalingen in het land.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
4 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
1 dag geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden