Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia weet nog niet wanneer vluchten worden geschrapt

Transavia weet nog niet wanneer vluchten worden geschrapt

SCHIPHOL (ANP) - Budgetluchtvaartmaatschappij Transavia kan nog niet inschatten welke vluchten er deze en komende maand worden geschrapt. Het bedrijf maakte vrijdag bekend meer vluchten uit het schema te halen omdat er problemen zijn met vliegtuigen. Daardoor moest de vakantievlieger de afgelopen week al herhaaldelijk vluchten schrappen.

Met de nieuwe maatregel wil Transavia het reisschema voorspelbaarder maken. Daardoor is er minder snel noodzaak om kort van tevoren vluchten te annuleren. Maar het bedrijf is nog "aan het puzzelen" welke vluchten er komen te vervallen, laat een woordvoerder weten. Dat is vermoedelijk nog niet deze week afgerond.

"Verreweg het grootste deel" van de reizigers die door de plotselinge annuleringen waren getroffen, is gewoon teruggereisd naar Nederland, geeft de zegsman aan. "Die mensen konden we overboeken naar een andere eigen vlucht of een vlucht van een andere maatschappij." Mensen voor wie Transavia geen vervangende vlucht kon boeken, mochten dat zelf regelen. De maatschappij zal "binnen het redelijke" de meerprijs betalen. Ook een treinreis om naar een andere luchthaven te komen waarvandaan wel kon worden gevlogen of een extra overnachting in een hotel is te claimen, meldt het bedrijf.

Daarnaast kunnen mensen vanwege de vertraging ook nog een schadevergoeding claimen. Vorige week hadden al zo'n 2000 mensen dat gedaan, gaven claimbemiddelaars EUClaim en Vlucht-Vertraagd toen aan.

Meer uit Financieel

China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

6 minuten geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

3 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

3 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

4 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

4 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

5 uur geleden