Transavia compenseert reizigers bij annulering van vlucht
DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia gaat reizigers compenseren die door onvolledige informatie bij een geannuleerde vlucht extra kosten hebben gemaakt. Tevens worden reizigers opnieuw geïnformeerd over hun rechten als een vlucht wordt geannuleerd, zegt de luchtvaartmaatschappij.
"Eind juni ontstond een hectische situatie omdat we in korte tijd vluchten moesten annuleren vanwege de capaciteitsreductie op Schiphol. Onze informatievoorziening naar passagiers had vollediger gekund, dat zagen wij zelf ook en hebben wij verbeterd, ook met terugwerkende kracht", laat Transavia in een reactie weten. Volgens Transavia hebben ongeveer 13.000 reizigers een alternatieve vlucht aangeboden gekregen.
De reizigers voor wie het niet lukte een vervangende vlucht te regelen, ongeveer 6000, hebben een uitgebreidere uitleg via mail gekregen over hun mogelijkheden en rechten, aldus Transavia. Het gaat onder meer om terugbetaling of alternatieve vluchten.
Kritiek Consumentenbond
Transavia reageert daarmee op kritiek die de Consumentenbond had op de luchtvaartmaatschappij vanwege het niet voldoende informeren van reizigers over de annulering van vluchten. Reizigers konden kiezen tussen terugbetaling van de reissom of het boeken van een vlucht na de zomer, maar volgens de bond moest de luchtvaartmaatschappij meer keuzes bieden. Reizigers mogen ook een andere vlucht kiezen tijdens de zomervakantie, of rond dezelfde reisdatum een andere luchtvaartmaatschappij kiezen. Eventuele extra kosten zijn dan voor Transavia, zegt de bond.
Volgens de bond betaalden klanten zelf duurdere vervangende vluchten omdat Transavia deze keuzes niet bood. Daarop ondernam de bond actie en ging in gesprek met de luchtvaartmaatschappij. Volgens de Consumentenbond heeft Transavia ingezien fout te zitten en toegezegd alles te herstellen. "De eerste verbeterde mails zijn de deur al uit en de informatie op de site van Transavia is inmiddels aangepast. Daar zijn we ontzettend blij mee", zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond.
Volgens de bond kunnen reizigers die extra geld hebben uitgegeven of gaan uitgeven voor alternatieve vluchten dit geld claimen. Transavia maakt de kanttekening dat er wel recht op restitutie moet zijn. De bond adviseert consumenten wiens vlucht geannuleerd wordt niet meteen geld terug te vragen, maar hun opties goed te bekijken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
30 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy blijft voorlopig minder vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa leveren. Door de oorlog in het Midden-Oosten kan het bedrijf zijn afspraken niet nakomen en daarom beroept het zich opnieuw op overmacht, ook wel force majeure genoemd.
34 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
3 uur geleden