Trainers Klopp en Conte pleiten voor minder duels in League Cup
LONDEN (ANP) - De trainers Jürgen Klopp en Antonio Conte willen dat de halve finales van het toernooi om de League Cup over slechts één wedstrijd gaan in plaats van twee. Klopp (Liverpool) en Conte (Tottenham Hotspur) pleitten daarvoor nadat ze met hun ploegen de laatste vier in het Engelse bekertoernooi hadden bereikt. In de League Cup is het gebruikelijk dat de ploegen in de halve finales zowel uit als thuis spelen; de wedstrijden staan voor 4 en 11 januari op het programma.
Liverpool speelt in de halve finale tegen Arsenal, de Spurs treffen Chelsea. "Gezien de situatie waarin we leven, zou het beter zijn om beide halve finales over één wedstrijd te laten gaan", zei Conte, doelend op de golf aan coronabesmettingen binnen het Engelse voetbal waardoor de afgelopen weken veel wedstrijden zijn afgelast. Rond de feestdagen hebben de clubs uit de Premier League een vol programma met drie duels in een week tijd.
Klopp heeft al herhaaldelijk opgeroepen om het aantal wedstrijden in Engeland terug te dringen om zo de belasting voor de spelers te verminderen. "Als wat ik zeg zou helpen, zou ik het vaker doen. Maar het helpt allemaal niet", aldus de Duitse manager van Liverpool na de zege via strafschoppen op Leicester City. "Het enige wat ik ermee bereik, is krantenkoppen creëren. De boodschap komt nooit op de juiste plekken terecht."
Volgens Sky Sports staan donderdagmiddag wel twee vergaderingen gepland over dit onderwerp. Eerst gaan de trainers uit de Premier League met elkaar in gesprek, daarna de aanvoerders.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
17 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
23 uur geleden