Trainer Van Bommel wint ook Supercup met Antwerp
ANTWERPEN (ANP) - Trainer Mark van Bommel is het nieuwe seizoen met Royal Antwerp FC goed begonnen. Hij verzekerde zich met zijn ploeg van de winst van de Belgische Supercup door een zege na strafschoppen op KV Mechelen (5-4). Na reguliere speeltijd was de stand 1-1.
Michel Ange Balikwisha hielp Antwerp al in de 9e minuut aan een voorsprong. KV Mechelen kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Ritchie De Laet. Antwerp speelde vanaf de 69e minuut met een man minder. Gaston Avila kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op Nikola Storm.
Van Bommel won in zijn eerste seizoen als trainer van Antwerp de landstitel en Belgische beker. Gyrano Kerk had een basisplaats bij de kampioen van het afgelopen seizoen. Vincent Janssen ontbrak vanwege een blessure.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
3 minuten geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
6 minuten geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
2 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
2 uur geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
3 uur geleden