Trainer Ten Hag roemt geweldige prestatie van Ajax
DORTMUND (ANP) - Trainer Erik ten Hag is vooral blij met de uitslag van het duel tussen Borussia Dortmund en Ajax (1-3) in de Champions League. "Na vier duels al zeker zijn van overwinteren in de Champions League, dat is natuurlijk fantastisch", zei hij. "Dat is een prachtige prestatie."
"Maar vooral na zo'n prestatie is het ook makkelijk om kritisch te blijven", zei Ten Hag. "Ik vond dat we in de eerste helft niet goed speelden. We raakten de bal snel kwijt en verdedigend moesten we veel meer druk zetten. Daardoor hebben we onze tegenstander te sterk gemaakt. Ik vind het ook naïef om een doelpunt tegen te krijgen als je met een man meer op het veld staat."
"In de rust hebben we Klaassen gebracht en dat pakte goed uit", zei Ten Hag. "We zijn geduldig geweest en toen de kansen kwamen, hebben we die benut. Antony levert drie assists. Dit was inderdaad niet de Antony van zaterdag tegen Heracles. Maar dat kan met jonge spelers. We moeten hem ook helpen."
Ten Hag vond de rode kaart voor Mats Hummels en de strafschop voor een overtreding van Noussair Mazraoui beide zwaar bestraft. "Maar dat gebeurt in voetbal", zei de trainer die drie jaar geleden met Ajax de halve finales van de Champions League haalde. "We spelen nu degelijker, toen speelden we misschien met meer verrassing."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden