Trainer Ten Hag roemt geweldige prestatie van Ajax
DORTMUND (ANP) - Trainer Erik ten Hag is vooral blij met de uitslag van het duel tussen Borussia Dortmund en Ajax (1-3) in de Champions League. "Na vier duels al zeker zijn van overwinteren in de Champions League, dat is natuurlijk fantastisch", zei hij. "Dat is een prachtige prestatie."
"Maar vooral na zo'n prestatie is het ook makkelijk om kritisch te blijven", zei Ten Hag. "Ik vond dat we in de eerste helft niet goed speelden. We raakten de bal snel kwijt en verdedigend moesten we veel meer druk zetten. Daardoor hebben we onze tegenstander te sterk gemaakt. Ik vind het ook naïef om een doelpunt tegen te krijgen als je met een man meer op het veld staat."
"In de rust hebben we Klaassen gebracht en dat pakte goed uit", zei Ten Hag. "We zijn geduldig geweest en toen de kansen kwamen, hebben we die benut. Antony levert drie assists. Dit was inderdaad niet de Antony van zaterdag tegen Heracles. Maar dat kan met jonge spelers. We moeten hem ook helpen."
Ten Hag vond de rode kaart voor Mats Hummels en de strafschop voor een overtreding van Noussair Mazraoui beide zwaar bestraft. "Maar dat gebeurt in voetbal", zei de trainer die drie jaar geleden met Ajax de halve finales van de Champions League haalde. "We spelen nu degelijker, toen speelden we misschien met meer verrassing."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
17 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
22 uur geleden