Trainer Ten Hag roemt geweldige prestatie van Ajax
DORTMUND (ANP) - Trainer Erik ten Hag is vooral blij met de uitslag van het duel tussen Borussia Dortmund en Ajax (1-3) in de Champions League. "Na vier duels al zeker zijn van overwinteren in de Champions League, dat is natuurlijk fantastisch", zei hij. "Dat is een prachtige prestatie."
"Maar vooral na zo'n prestatie is het ook makkelijk om kritisch te blijven", zei Ten Hag. "Ik vond dat we in de eerste helft niet goed speelden. We raakten de bal snel kwijt en verdedigend moesten we veel meer druk zetten. Daardoor hebben we onze tegenstander te sterk gemaakt. Ik vind het ook naïef om een doelpunt tegen te krijgen als je met een man meer op het veld staat."
"In de rust hebben we Klaassen gebracht en dat pakte goed uit", zei Ten Hag. "We zijn geduldig geweest en toen de kansen kwamen, hebben we die benut. Antony levert drie assists. Dit was inderdaad niet de Antony van zaterdag tegen Heracles. Maar dat kan met jonge spelers. We moeten hem ook helpen."
Ten Hag vond de rode kaart voor Mats Hummels en de strafschop voor een overtreding van Noussair Mazraoui beide zwaar bestraft. "Maar dat gebeurt in voetbal", zei de trainer die drie jaar geleden met Ajax de halve finales van de Champions League haalde. "We spelen nu degelijker, toen speelden we misschien met meer verrassing."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
22 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
1 dag geleden