Trainer Ten Hag: Ajax kan altijd nog een tandje bijschakelen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde niet uitgebreid feestvieren na de zege van Ajax op AZ (2-0). "Dat doen we als de landstitel echt binnen is", zei Ten Hag. "Maar het lijkt me duidelijk dat het niet meer fout kan gaan. We hebben 12 punten meer dan PSV en een veel beter doelsaldo", verwees hij naar een verschil van 33 treffers.
Veel van de 7500 aanwezige fans van Ajax namen alvast een voorschot op de 35e landstitel. Ze verzamelden zich na de wedstrijd onder het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA. De spelers van Ajax lieten zich daarop een voor een zien aan de aanhang. "Het is mooi om de fans zo gelukkig te zien", zei Ten Hag. "Ze hebben ons een jaar op televisie moeten volgen. Je zag al heel veel blijdschap toen we voor de warming-up het veld betraden."
"Ik heb genoten van Ajax", vervolgde Ten Hag. "We spelen al maanden om de drie dagen een wedstrijd en onze tegenstanders hebben altijd het idee dat er daardoor iets te halen valt. Maar wij kunnen nog een tandje bijschakelen als dat nodig is. Dat zag je in de tweede helft. Na de 1-0 van Davy Klaassen was het gedaan."
Klaassen tekende in de 90e minuut ook voor de 2-0. "Ook hij gaat altijd voorop in de strijd en Davy staat zo vaak op de goede plek. Hij gaat ook een steeds beter duo met Sébastien Haller vormen. Haller was onze 'missing link'. Met hem zijn we makkelijker gaan winnen. Ajax krijgt vaak kritiek en de spits van Ajax zeker. Maar kijk naar zijn statistieken. Hij is bij zo veel doelpunten betrokken. Ook weer net bij die 1-0 van Klaassen. Ik ben heel blij met hem."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
6 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
23 uur geleden