Trainer Ten Hag: Ajax kan altijd nog een tandje bijschakelen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde niet uitgebreid feestvieren na de zege van Ajax op AZ (2-0). "Dat doen we als de landstitel echt binnen is", zei Ten Hag. "Maar het lijkt me duidelijk dat het niet meer fout kan gaan. We hebben 12 punten meer dan PSV en een veel beter doelsaldo", verwees hij naar een verschil van 33 treffers.
Veel van de 7500 aanwezige fans van Ajax namen alvast een voorschot op de 35e landstitel. Ze verzamelden zich na de wedstrijd onder het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA. De spelers van Ajax lieten zich daarop een voor een zien aan de aanhang. "Het is mooi om de fans zo gelukkig te zien", zei Ten Hag. "Ze hebben ons een jaar op televisie moeten volgen. Je zag al heel veel blijdschap toen we voor de warming-up het veld betraden."
"Ik heb genoten van Ajax", vervolgde Ten Hag. "We spelen al maanden om de drie dagen een wedstrijd en onze tegenstanders hebben altijd het idee dat er daardoor iets te halen valt. Maar wij kunnen nog een tandje bijschakelen als dat nodig is. Dat zag je in de tweede helft. Na de 1-0 van Davy Klaassen was het gedaan."
Klaassen tekende in de 90e minuut ook voor de 2-0. "Ook hij gaat altijd voorop in de strijd en Davy staat zo vaak op de goede plek. Hij gaat ook een steeds beter duo met Sébastien Haller vormen. Haller was onze 'missing link'. Met hem zijn we makkelijker gaan winnen. Ajax krijgt vaak kritiek en de spits van Ajax zeker. Maar kijk naar zijn statistieken. Hij is bij zo veel doelpunten betrokken. Ook weer net bij die 1-0 van Klaassen. Ik ben heel blij met hem."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
5 minuten geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
2 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
13 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
14 uur geleden