Trainer Ten Hag: Ajax kan altijd nog een tandje bijschakelen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde niet uitgebreid feestvieren na de zege van Ajax op AZ (2-0). "Dat doen we als de landstitel echt binnen is", zei Ten Hag. "Maar het lijkt me duidelijk dat het niet meer fout kan gaan. We hebben 12 punten meer dan PSV en een veel beter doelsaldo", verwees hij naar een verschil van 33 treffers.
Veel van de 7500 aanwezige fans van Ajax namen alvast een voorschot op de 35e landstitel. Ze verzamelden zich na de wedstrijd onder het parkeerdek van de Johan Cruijff ArenA. De spelers van Ajax lieten zich daarop een voor een zien aan de aanhang. "Het is mooi om de fans zo gelukkig te zien", zei Ten Hag. "Ze hebben ons een jaar op televisie moeten volgen. Je zag al heel veel blijdschap toen we voor de warming-up het veld betraden."
"Ik heb genoten van Ajax", vervolgde Ten Hag. "We spelen al maanden om de drie dagen een wedstrijd en onze tegenstanders hebben altijd het idee dat er daardoor iets te halen valt. Maar wij kunnen nog een tandje bijschakelen als dat nodig is. Dat zag je in de tweede helft. Na de 1-0 van Davy Klaassen was het gedaan."
Klaassen tekende in de 90e minuut ook voor de 2-0. "Ook hij gaat altijd voorop in de strijd en Davy staat zo vaak op de goede plek. Hij gaat ook een steeds beter duo met Sébastien Haller vormen. Haller was onze 'missing link'. Met hem zijn we makkelijker gaan winnen. Ajax krijgt vaak kritiek en de spits van Ajax zeker. Maar kijk naar zijn statistieken. Hij is bij zo veel doelpunten betrokken. Ook weer net bij die 1-0 van Klaassen. Ik ben heel blij met hem."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden