Trainer Slot ziet week rust niet als voordeel voor Feyenoord
LAGOS (ANP) - Trainer Arne Slot ziet het niet als een groot voordeel dat Feyenoord meer rust heeft dan AS Roma in de aanloop naar de finale van de Conference League van komende woensdag in Tirana. "Nu moeten we andere dingen doen om in ons ritme te blijven", zei hij. "Dat moeten we nu uit trainingen halen."
Slot bereidt zijn ploeg tijdens een trainingskamp in het Portugese Lagos voor op de eerste eindstrijd van de nieuwe competitie van de UEFA. Zijn collega José Mourinho van AS Roma vindt het een groot voordeel voor Feyenoord dat het meer rust heeft. Hij sluit vrijdag met AS Roma de Serie A af met een wedstrijd tegen Torino.
"Ik denk dat de Italiaanse bond al geholpen heeft door die wedstrijd naar vrijdag te verplaatsen", zei Slot. "De finale van de Conference League is pas op woensdag. Dat moet toch wel voldoende zijn. Volgens mij bereid je je ook niet in vijf of zes dagen voor op de finale. Dit is een proces van veertig weken."
Mourinho
Mourinho benadrukte afgelopen week al dat er hem veel aan gelegen is om ook de Conference League te winnen. "Die finale is voor mij nu de belangrijkste in mijn loopbaan", zei hij. "Ook omdat we hem nog moeten spelen. Een finale is altijd speciaal. We willen de Conference League dolgraag winnen. Dit toernooi heeft ons namelijk veel punten in de Serie A gekost", wees hij naar een huidige zesde plaats op de ranglijst van de Serie A.
Mourinho weet hoe het is om finales te winnen. Hij pakte de Champions League met FC Porto en Internazionale. Hij versloeg met Manchester United in 2017 Ajax in de finale van de Europa League. Mourinho won ook de UEFA Cup met FC Porto en was assistent van Bobby Robson toen FC Barcelona in 1997 de Europa Cup 2 greep.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
6 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
21 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
23 uur geleden