Trainer Slot ziet week rust niet als voordeel voor Feyenoord
LAGOS (ANP) - Trainer Arne Slot ziet het niet als een groot voordeel dat Feyenoord meer rust heeft dan AS Roma in de aanloop naar de finale van de Conference League van komende woensdag in Tirana. "Nu moeten we andere dingen doen om in ons ritme te blijven", zei hij. "Dat moeten we nu uit trainingen halen."
Slot bereidt zijn ploeg tijdens een trainingskamp in het Portugese Lagos voor op de eerste eindstrijd van de nieuwe competitie van de UEFA. Zijn collega José Mourinho van AS Roma vindt het een groot voordeel voor Feyenoord dat het meer rust heeft. Hij sluit vrijdag met AS Roma de Serie A af met een wedstrijd tegen Torino.
"Ik denk dat de Italiaanse bond al geholpen heeft door die wedstrijd naar vrijdag te verplaatsen", zei Slot. "De finale van de Conference League is pas op woensdag. Dat moet toch wel voldoende zijn. Volgens mij bereid je je ook niet in vijf of zes dagen voor op de finale. Dit is een proces van veertig weken."
Mourinho
Mourinho benadrukte afgelopen week al dat er hem veel aan gelegen is om ook de Conference League te winnen. "Die finale is voor mij nu de belangrijkste in mijn loopbaan", zei hij. "Ook omdat we hem nog moeten spelen. Een finale is altijd speciaal. We willen de Conference League dolgraag winnen. Dit toernooi heeft ons namelijk veel punten in de Serie A gekost", wees hij naar een huidige zesde plaats op de ranglijst van de Serie A.
Mourinho weet hoe het is om finales te winnen. Hij pakte de Champions League met FC Porto en Internazionale. Hij versloeg met Manchester United in 2017 Ajax in de finale van de Europa League. Mourinho won ook de UEFA Cup met FC Porto en was assistent van Bobby Robson toen FC Barcelona in 1997 de Europa Cup 2 greep.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
1 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
3 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
6 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
22 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
23 uur geleden