Trainer Slot van AZ: we hebben ons weer niet helemaal beloond
ALKMAAR (ANP) - AZ deed in eigen stadion veel goed tegen Napoli (1-1). "Maar toch weten we ons zelf weer niet te belonen", zei trainer Arne Slot. "Het is een herhaling van zetten, in de eredivisie en de Europa League."
AZ was vooral in de tweede helft veel beter dan Napoli, een van de topploegen uit de Serie A. "Maar we kregen vorige week tegen Real Sociedad ook meer kansen dan de tegenstander. En ook toen speelden we gelijk. We weten dit seizoen te vaak niet de eerste, tweede of derde kans te benutten. Dat doen echte topploegen wel."
Teun Koopmeiners kreeg na een uur bij een gelijke stand (1-1) een uitgelezen kans op de 2-1. De aanvoerder miste alweer zijn derde strafschop van dit seizoen. "Maar hij heeft er de afgelopen anderhalf jaar ook een stuk of vijftien gemaakt. Zolang hij vertrouwen houdt, blijft hij de strafschoppen nemen. En hij heeft net gezegd dat hij ze wil blijven nemen. Laten we ook niet vergeten dat hij in de voorronden van de Champions League dit seizoen nog in de 93e minuut een strafschop tegen Viktoria Plzen benutte."
"We hadden meer kansen moeten benutten", zei Slot. "Maar het is ook weer heel knap dat we in deze sterke poule kunnen overwinteren. Winst volgende week op Rijeka volstaat. Het zal niet makkelijk worden maar we zullen heel teleurgesteld zijn als het niet lukt."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
50 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
17 uur geleden