Trainer Slot hoopt dat Feyenoordfans zich positief gedragen
BERLIJN (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord sprak in zijn vooruitblik op de uitwedstrijd tegen FC Union Berlin in de Conference League niet alleen over voetbaltechnische zaken. Hij liet zich ook uit over de vele duizenden fans van de Rotterdamse club die in de Duitse hoofdstad zijn neergestreken.
"Het is best bijzonder dat er zoveel mensen meegaan. In het stadion vond ik de sfeer twee weken terug in De Kuip al geweldig", doelde Slot op de zege van 3-1 tegen Union Berlin. "Ik hoop dat dat donderdagavond weer zo is en dat de steun voor ons net zo massaal zal zijn."
Slot reageerde desgevraagd op een incident eerder op woensdag waarbij supporters van Feyenoord in Berlijn betrokken zouden zijn geweest. "Sinds ik bij Feyenoord zit, spreek ik me continu uit in het geval er zaken niet goed gaan. Dat doe ik nu weer. Ook al was de eerste aanzet niet zo positief, ik hoop en verwacht dat onze supporters zich vanaf nu op een goede manier laten zien."
Ongeslagen
Feyenoord is in groep E nog ongeslagen en leidt met 7 punten, gevolgd door Maccabi Haifa (4 punten), Slavia Praag en Union Berlin (beide 3 punten). Met winst in Duitsland zet de Rotterdamse ploeg een grote stap naar de achtste finales. Slot wilde op de mogelijke scenario's niet vooruitlopen. "Het wordt al een grote uitdaging voor ons om hier een Europese uitwedstrijd te winnen. Zo vaak is dat niet gebeurd in de recente historie van Feyenoord."
Volgens Slot was de laatste competitiewedstrijd bij Sparta Rotterdam (0-1) een goede test voor Feyenoord. "Sparta heeft ons een voorproefje gegeven van wat we kunnen verwachten van FC Union. We hebben zondag heel goed verdedigd, net als twee weken geleden in De Kuip. Maar het blijft een uitdaging om tegen dit type spel geen kansen weg te geven."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
16 uur geleden