Trainer Schreuder tevreden over zege van FC Barcelona
VALENCIA (ANP) - Alfred Schreuder was een tevreden trainer na de winst van zijn FC Barcelona in het uitduel met Valencia (2-3). "We hebben karakter getoond toen we achter kwamen", zei hij. "Voor de 1-0 waren we superieur, gelukkig bleven we dat daarna ook."
Assistent-trainer Schreuder verving hoofdcoach Ronald Koeman, die een schorsing van twee duels moet uitzitten vanwege commentaar op de arbitrage in het verloren thuisduel van donderdag met Granada (1-2). Hij zag Lionel Messi tweemaal scoren. Ook Antoine Griezmann passeerde doelman Jasper Cillessen van Valencia. Gabriel Paulista opende de score voor de thuisploeg. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.
Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona. Als Barcelona en Real gelijk eindigen dan geeft het onderlinge resultaat van de duels tussen beide rivalen de doorslag. Dat is in het voordeel van de Madrilenen.
"Maar we kijken niet naar andere ploegen", zei Schreuder, die beseft dat Barcelona alleen kampioen kan worden als Real nog punten laat liggen. "In januari stonden we ver op achterstand en nu zijn we nog in de race om de titel. We zijn dichtbij en gaan er voor."
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
6 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
8 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
9 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
10 uur geleden