Trainer Schreuder tevreden over zege van FC Barcelona
VALENCIA (ANP) - Alfred Schreuder was een tevreden trainer na de winst van zijn FC Barcelona in het uitduel met Valencia (2-3). "We hebben karakter getoond toen we achter kwamen", zei hij. "Voor de 1-0 waren we superieur, gelukkig bleven we dat daarna ook."
Assistent-trainer Schreuder verving hoofdcoach Ronald Koeman, die een schorsing van twee duels moet uitzitten vanwege commentaar op de arbitrage in het verloren thuisduel van donderdag met Granada (1-2). Hij zag Lionel Messi tweemaal scoren. Ook Antoine Griezmann passeerde doelman Jasper Cillessen van Valencia. Gabriel Paulista opende de score voor de thuisploeg. Carlos Soler zorgde voor 3-2 in de 83e minuut.
Barcelona kwam op 74 punten, evenveel als Real Madrid dat met 2-0 won van Osasuna. Atlético Madrid versloeg Elche met 1-0 en leidt met 76 punten, met nog vier speelronden te gaan. Komende zaterdag gaat de koploper op bezoek bij Barcelona. Als Barcelona en Real gelijk eindigen dan geeft het onderlinge resultaat van de duels tussen beide rivalen de doorslag. Dat is in het voordeel van de Madrilenen.
"Maar we kijken niet naar andere ploegen", zei Schreuder, die beseft dat Barcelona alleen kampioen kan worden als Real nog punten laat liggen. "In januari stonden we ver op achterstand en nu zijn we nog in de race om de titel. We zijn dichtbij en gaan er voor."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden