Trainer Schmidt blij met efficiënt PSV
ALKMAAR (ANP) - Trainer Roger Schmidt is erg tevreden over de uitzege van zijn PSV op AZ (0-3). "Want AZ heeft nog steeds een goed team, ook al zijn er enkele belangrijke spelers vertrokken", zei hij. "Dat zag je ook, want we moesten er hard voor werken."
"We stonden soms best onder druk", zei Schmidt bij ESPN. "Maar we zijn dit seizoen voorlopig veel efficiënter dan vorig jaar. Ook nu was het ene doelpunt nog mooier dan het andere."
Schmidt wisselde na een uur, bij een voorsprong van slechts 1-0, zijn spitsen Eran Zahavi, Cody Gakpo en Noni Madueke. "Dat was ik al voor de wedstrijd van plan", zei de trainer die na de uitschakeling door Benfica in de play-offs van de Champions League veel kritiek op zijn wisselbeleid kreeg. Tegen AZ zag hij zijn invallers Yorbe Vertessen en Ritsu Doan scoren. "Dat is leuk", reageerde hij. "Maar we hebben dit seizoen iedereen keihard nodig. Dan zul je zien. Ik wil iedereen fit houden en veel spelers laten spelen."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden