Trainer Priske is trots op zijn eerste prijs met Feyenoord
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Brian Priske heeft zijn eerste prijs met Feyenoord binnen. Hij won de Johan Cruijff Schaal met de bekerwinnaar, na een zege op de regerend kampioen PSV in Eindhoven. Na reguliere speeltijd was er nog geen winnaar (4-4), maar Feyenoord nam de strafschoppen beter.
"Ik denk dat we dit allemaal nodig hadden", zei Priske. "Voetbal is een teamsport, dus het gaat nooit om mij. We begonnen niet goed, maar daarna hebben we mentaliteit getoond, zoals Feyenoord dat vaker doet. Het was een zware wedstrijd tegen de kampioen van vorig jaar, maar dit geeft vertrouwen."
Priske probeert in korte tijd zijn stempel te drukken bij Feyenoord. Hij liet zijn ploeg met drie centrale verdedigers beginnen tegen PSV en doelman Justin Bijlow is zijn basisplaats kwijtgeraakt aan Timon Wellenreuther. "Ik ben geen Arne Slot", zei hij over zijn succesvolle voorganger. "Maar ik weet wel dat hij geweldig werk heeft verricht. Wij doen het wel op onze manier."
Priske erkende dat Feyenoord nog te veel doelpunten tegen krijgt. De club incasseerde in de laatste oefenduels met Benfica (5-0) en AS Monaco (3-1) acht tegentreffers. "Ik ben als coach aanvallend ingesteld en speel graag vol op de aanval", zei hij. "Maar we krijgen nu nog te veel doelpunten tegen. Dat ligt denk ik niet aan onze speelwijze of aan of we met drie of twee centrale verdedigers spelen. We zijn pas net bezig en kunnen onszelf verbeteren. Maar we gaan ook met de Johan Cruijff Schaal in de bus naar Rotterdam. Dat zal ons een enorme boost geven."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
59 minuten geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
8 uur geleden