Trainer Oosting koestert gelijkspel van FC Twente in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Joseph Oosting was een tevreden trainer na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord (0-0) in De Kuip. "Ik koester dit punt", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd. "We kwamen er in de tweede helft ook niet echt meer uit."
Michel Vlap had FC Twente voor rust op voorsprong moeten brengen. De middenvelder vergat achter de bal te blijven toen hij samen met Joshua Brenet richting het doel van Feyenoord sprintte. Daardoor stond Vlap buitenspel toen hij scoorde. "Hij was te gretig", zei Oosting. "Hij wilde misschien te graag scoren. Maar met zijn kwaliteiten mag dit niet gebeuren."
FC Twente miste centrumspits Manfred Ugalde die snel een lucratief bij Spartak Moskou gaat tekenen. "En Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel hebben de hele week ziek op bed gelegen. Zij konden niet starten, maar eventueel slechts een kwartier spelen. Al met al hebben we het dus aardig gedaan", concludeerde Oosting.
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een achterstand van 5 punten op Feyenoord. AZ heeft 3 punten minder dan de club uit Enschede. Ajax heeft de achterstand op FC Twente tot 4 punten verkleind.
De kampioen en nummer 2 van de Eredivisie plaatsen zich rechtstreeks voor de groepsfase in het nieuwe seizoen van de Champions League. De nummer 3 krijgt een kans om zich via voorronden voor het belangrijkste toernooi voor clubteams van de UEFA te kwalificeren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
1 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
13 uur geleden