Trainer Oosting koestert gelijkspel van FC Twente in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Joseph Oosting was een tevreden trainer na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord (0-0) in De Kuip. "Ik koester dit punt", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd. "We kwamen er in de tweede helft ook niet echt meer uit."
Michel Vlap had FC Twente voor rust op voorsprong moeten brengen. De middenvelder vergat achter de bal te blijven toen hij samen met Joshua Brenet richting het doel van Feyenoord sprintte. Daardoor stond Vlap buitenspel toen hij scoorde. "Hij was te gretig", zei Oosting. "Hij wilde misschien te graag scoren. Maar met zijn kwaliteiten mag dit niet gebeuren."
FC Twente miste centrumspits Manfred Ugalde die snel een lucratief bij Spartak Moskou gaat tekenen. "En Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel hebben de hele week ziek op bed gelegen. Zij konden niet starten, maar eventueel slechts een kwartier spelen. Al met al hebben we het dus aardig gedaan", concludeerde Oosting.
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een achterstand van 5 punten op Feyenoord. AZ heeft 3 punten minder dan de club uit Enschede. Ajax heeft de achterstand op FC Twente tot 4 punten verkleind.
De kampioen en nummer 2 van de Eredivisie plaatsen zich rechtstreeks voor de groepsfase in het nieuwe seizoen van de Champions League. De nummer 3 krijgt een kans om zich via voorronden voor het belangrijkste toernooi voor clubteams van de UEFA te kwalificeren.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
47 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden