Trainer Oosting koestert gelijkspel van FC Twente in De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Joseph Oosting was een tevreden trainer na het gelijkspel van FC Twente tegen Feyenoord (0-0) in De Kuip. "Ik koester dit punt", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd. "We kwamen er in de tweede helft ook niet echt meer uit."
Michel Vlap had FC Twente voor rust op voorsprong moeten brengen. De middenvelder vergat achter de bal te blijven toen hij samen met Joshua Brenet richting het doel van Feyenoord sprintte. Daardoor stond Vlap buitenspel toen hij scoorde. "Hij was te gretig", zei Oosting. "Hij wilde misschien te graag scoren. Maar met zijn kwaliteiten mag dit niet gebeuren."
FC Twente miste centrumspits Manfred Ugalde die snel een lucratief bij Spartak Moskou gaat tekenen. "En Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel hebben de hele week ziek op bed gelegen. Zij konden niet starten, maar eventueel slechts een kwartier spelen. Al met al hebben we het dus aardig gedaan", concludeerde Oosting.
FC Twente blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met een achterstand van 5 punten op Feyenoord. AZ heeft 3 punten minder dan de club uit Enschede. Ajax heeft de achterstand op FC Twente tot 4 punten verkleind.
De kampioen en nummer 2 van de Eredivisie plaatsen zich rechtstreeks voor de groepsfase in het nieuwe seizoen van de Champions League. De nummer 3 krijgt een kans om zich via voorronden voor het belangrijkste toernooi voor clubteams van de UEFA te kwalificeren.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden