Trainer Jans: zege FC Twente op Ajax niet verdiend
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Ron Jans wist na afloop niet of FC Twente verdiend bij Ajax had gewonnen (1-2). "Maar het was ook niet onverdiend", zei hij.
Ajax verscheen niet op volle oorlogssterkte aan de aftrap, met het oog op het belangrijke duel met Atalanta van woensdag in de Champions League. En trainer Erik ten Hag leek met zijn wisselbeleid ook rekening te houden met de laatste groepswedstrijd van de koningsklasse. "Maar wie er ook spelen, ze hebben alleen maar goede spelers", zei Jans.
"We hebben geknokt als leeuwen", zei Jans. "En we hebben ons strijdplan goed uitgevoerd. Ik vond Ajax vooral voor rust dominanter, maar wat maakt het uit. Ik heb als speler of trainer volgens mij nog nooit een uitwedstrijd tegen Ajax gewonnen. Deze trainer is dus heel erg blij."
"Als je als kleine club van een topclub wint, dan heeft de topclub gefaald", zei Jans. "Dat ben ik wel gewend. Ik heb Ajax ook wel eens beter zien spelen, maar wij hebben ook goed dingen gedaan."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
7 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
9 minuten geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
11 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
3 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
17 uur geleden