Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trainer Hofland ontslagen bij Fortuna Sittard

Trainer Hofland ontslagen bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft trainer Kevin Hofland ontslagen. De Limburgse club staat na acht wedstrijden onderaan in de eredivisie met drie punten en heeft nog niet gewonnen.

De 41-jarige Hofland was sinds deze zomer hoofdtrainer in Sittard. Hij werkte daarvoor als assistent bij Fortuna samen met Claudio Braga, René Eijer en Sjort Ultee. Hofland was niet in het bezit van de juiste papieren, maar was wel eindverantwoordelijk. De voormalig international heeft dispensatie van de KNVB gekregen wegens het stilleggen van de cursus Betaald Voetbal in verband met de uitbraak van het coronavirus.

Hofland had een belangrijk aandeel in de promotie naar de eredivisie, in 2018. In het seizoen 2018-2019 werd Fortuna knap vijftiende, waardoor een langer verblijf in de eredivisie verzekerd was. Vorig seizoen, dat door het coronavirus onderbroken werd, stonden de Limburgers zestiende.

Clubbelang

"Dit is extreem pijnlijk, zoveel is duidelijk. Zeker gezien het feit dat we elkaar al zo lang kennen en ik enorm veel respect voor Kevin heb. Hij is een kind van de club en heeft een belangrijke rol gespeeld in onze promotie naar de eredivisie", aldus voorzitter Isitan Gün, als grootaandeelhouder voetbaltechnisch de eindverantwoordelijke.

"Ik geloof ontegenzeggelijk in Kevins kwaliteiten als mens en als trainer, maar in het voetbal moet je soms handelen in het belang van de club waarbij emoties dan even van ondergeschikt belang zijn. Feit is dat de kwaliteit van de selectie niet tot uiting komt in de prestaties van het eerste team. Om die reden is het tijd voor verandering."

Voor Hofland, oud-speler van Feyenoord en PSV, was het zijn eerste klus als hoofdtrainer. Ook zijn assistent Kristof Aelbrecht vertrekt.

Fortuna speelde vrijdag thuis met 2-2 gelijk tegen PEC Zwolle. Ruim een week eerder won de club in de KNVB-beker nog van provinciegenoot Roda JC.

Meer uit Voetbal

Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

28 minuten geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

31 minuten geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

32 minuten geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

56 minuten geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

1 uur geleden
Curaçao speelt eerste WK-duel ooit tegen Duitsland in Houston

WASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.

1 uur geleden
Oranje speelt pouleduels van WK in Dallas, Houston en Kansas City

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden