Trainer Hofland ontslagen bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft trainer Kevin Hofland ontslagen. De Limburgse club staat na acht wedstrijden onderaan in de eredivisie met drie punten en heeft nog niet gewonnen.
De 41-jarige Hofland was sinds deze zomer hoofdtrainer in Sittard. Hij werkte daarvoor als assistent bij Fortuna samen met Claudio Braga, René Eijer en Sjort Ultee. Hofland was niet in het bezit van de juiste papieren, maar was wel eindverantwoordelijk. De voormalig international heeft dispensatie van de KNVB gekregen wegens het stilleggen van de cursus Betaald Voetbal in verband met de uitbraak van het coronavirus.
Hofland had een belangrijk aandeel in de promotie naar de eredivisie, in 2018. In het seizoen 2018-2019 werd Fortuna knap vijftiende, waardoor een langer verblijf in de eredivisie verzekerd was. Vorig seizoen, dat door het coronavirus onderbroken werd, stonden de Limburgers zestiende.
Clubbelang
"Dit is extreem pijnlijk, zoveel is duidelijk. Zeker gezien het feit dat we elkaar al zo lang kennen en ik enorm veel respect voor Kevin heb. Hij is een kind van de club en heeft een belangrijke rol gespeeld in onze promotie naar de eredivisie", aldus voorzitter Isitan Gün, als grootaandeelhouder voetbaltechnisch de eindverantwoordelijke.
"Ik geloof ontegenzeggelijk in Kevins kwaliteiten als mens en als trainer, maar in het voetbal moet je soms handelen in het belang van de club waarbij emoties dan even van ondergeschikt belang zijn. Feit is dat de kwaliteit van de selectie niet tot uiting komt in de prestaties van het eerste team. Om die reden is het tijd voor verandering."
Voor Hofland, oud-speler van Feyenoord en PSV, was het zijn eerste klus als hoofdtrainer. Ook zijn assistent Kristof Aelbrecht vertrekt.
Fortuna speelde vrijdag thuis met 2-2 gelijk tegen PEC Zwolle. Ruim een week eerder won de club in de KNVB-beker nog van provinciegenoot Roda JC.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
8 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
11 uur geleden