Trainer Hofland ontslagen bij Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft trainer Kevin Hofland ontslagen. De Limburgse club staat na acht wedstrijden onderaan in de eredivisie met drie punten en heeft nog niet gewonnen.
De 41-jarige Hofland was sinds deze zomer hoofdtrainer in Sittard. Hij werkte daarvoor als assistent bij Fortuna samen met Claudio Braga, René Eijer en Sjort Ultee. Hofland was niet in het bezit van de juiste papieren, maar was wel eindverantwoordelijk. De voormalig international heeft dispensatie van de KNVB gekregen wegens het stilleggen van de cursus Betaald Voetbal in verband met de uitbraak van het coronavirus.
Hofland had een belangrijk aandeel in de promotie naar de eredivisie, in 2018. In het seizoen 2018-2019 werd Fortuna knap vijftiende, waardoor een langer verblijf in de eredivisie verzekerd was. Vorig seizoen, dat door het coronavirus onderbroken werd, stonden de Limburgers zestiende.
Clubbelang
"Dit is extreem pijnlijk, zoveel is duidelijk. Zeker gezien het feit dat we elkaar al zo lang kennen en ik enorm veel respect voor Kevin heb. Hij is een kind van de club en heeft een belangrijke rol gespeeld in onze promotie naar de eredivisie", aldus voorzitter Isitan Gün, als grootaandeelhouder voetbaltechnisch de eindverantwoordelijke.
"Ik geloof ontegenzeggelijk in Kevins kwaliteiten als mens en als trainer, maar in het voetbal moet je soms handelen in het belang van de club waarbij emoties dan even van ondergeschikt belang zijn. Feit is dat de kwaliteit van de selectie niet tot uiting komt in de prestaties van het eerste team. Om die reden is het tijd voor verandering."
Voor Hofland, oud-speler van Feyenoord en PSV, was het zijn eerste klus als hoofdtrainer. Ook zijn assistent Kristof Aelbrecht vertrekt.
Fortuna speelde vrijdag thuis met 2-2 gelijk tegen PEC Zwolle. Ruim een week eerder won de club in de KNVB-beker nog van provinciegenoot Roda JC.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
7 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
14 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
6 uur geleden