Trainer Hodgson vertrekt na dit seizoen bij Crystal Palace
LONDEN (ANP) - Trainer Roy Hodgson vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Crystal Palace. De 73-jarige Hodgson is bijna vier jaar in dienst geweest van de Londense middenmoter, die onder zijn leiding in de Premier League is gebleven. Bij Palace spelen de Nederlanders Jaïro Riedewald en Patrick van Aanholt.
"Na meer dan 45 jaar in het vak heb ik besloten dat de tijd rijp is om afstand te nemen van het Premier League-voetbal. De afgelopen vier seizoenen zijn een bijzondere periode van mijn voetballeven geweest", aldus Hodgson.
"Ik heb aan het einde van weer een succesvol seizoen, waarin we ons hebben verzekerd van lijfsbehoud, het gevoel dat dit het moment is om mijn verantwoordelijkheden als fulltime manager neer te leggen."
Dit seizoen treedt Crystal Palace, dat op de veertiende plek staat in de Premier League, nog aan tegen Arsenal en Liverpool.
Hodgson was van 2012 tot 2016 bondscoach van Engeland. De ervaren trainer werkte ook bij topclubs als Liverpool en Internazionale.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
10 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
15 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
18 uur geleden