Trainer Hake krijgt voorlopig het vertrouwen van FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer René Hake krijgt voorlopig het vertrouwen van FC Utrecht. Hij blijft normaal gesproken tot de winterstop verantwoordelijk voor het eerste elftal van de eredivisionist, bevestigt een woordvoerster van de club.
Hake startte het seizoen als trainer van Jong FC Utrecht. Hij verving afgelopen zondag John van den Brom, die vorige week voor een Belgisch avontuur bij KRC Genk koos. Met Hake op de bank verloor FC Utrecht van Ajax (0-3).
De 48-jarige Hake vertelde na die nederlaag dat hij graag trainer van het eerste elftal wil blijven. "Maar ik snap het ook als FC Utrecht met andere kandidaten gaat praten", zei de oud-trainer van onder meer FC Twente, FC Emmen en SC Cambuur.
Utrecht heeft besloten voorlopig geen contact op te nemen met mogelijke andere opvolgers voor Van den Brom. Mark van Bommel, Henk Fraser en Fred Rutten werden afgelopen week in verband gebracht met die functie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
6 uur geleden