Trainer Gattuso op weg naar uitgang bij Marseille
MARSEILLE (ANP/AFP) - Gennaro Gattuso stopt als trainer van Olympique Marseille. Dat schrijft persbureau AFP op basis van bronnen rond de onderhandelingen. Marseille won al zeven keer op rij niet en verloor zondag met 1-0 bij Brest. Gattuso zou niet meer in een snelle ommekeer geloven.
Direct na de nederlaag afgelopen weekend zei de Italiaan al dat "de bodem is bereikt" en dat hij "geen oplossingen meer heeft". Naar verluidt gaat Marseille net als Gattuso akkoord met een ontbinding van het contract. De ploeg won in 2024 nog geen competitiewedstrijd.
De 46-jarige coach kwam pas eind september als opvolger van Marcelino, maar bleek de afgelopen maanden weinig succesvol. Dit jaar werd alleen van vijfdeklasser Thionville gewonnen in de Franse beker. De laatste overwinning in de competitie dateert van 17 december vorig jaar. Toen werd thuis met 2-1 gewonnen van Clermont.
Wie Gattuso moet opvolgen, is niet duidelijk.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
18 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
20 uur geleden