Trainer Gattuso op weg naar uitgang bij Marseille
MARSEILLE (ANP/AFP) - Gennaro Gattuso stopt als trainer van Olympique Marseille. Dat schrijft persbureau AFP op basis van bronnen rond de onderhandelingen. Marseille won al zeven keer op rij niet en verloor zondag met 1-0 bij Brest. Gattuso zou niet meer in een snelle ommekeer geloven.
Direct na de nederlaag afgelopen weekend zei de Italiaan al dat "de bodem is bereikt" en dat hij "geen oplossingen meer heeft". Naar verluidt gaat Marseille net als Gattuso akkoord met een ontbinding van het contract. De ploeg won in 2024 nog geen competitiewedstrijd.
De 46-jarige coach kwam pas eind september als opvolger van Marcelino, maar bleek de afgelopen maanden weinig succesvol. Dit jaar werd alleen van vijfdeklasser Thionville gewonnen in de Franse beker. De laatste overwinning in de competitie dateert van 17 december vorig jaar. Toen werd thuis met 2-1 gewonnen van Clermont.
Wie Gattuso moet opvolgen, is niet duidelijk.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
8 uur geleden